Pastane dolabında fare zehiri

  • Giriş : 03.08.2006 / 00:00:00

Diyarbakır'da pasta ve dondurma imalathanelerinde yapılan denetimlerde gıda ürünlerinin saklandığı buzdolabında açık halde bırakılan bir paket fare zehiri bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, aylık periyodik gıda denetimleri kapsamında Lise Caddesi'ndeki dondurma ve pasta imalathanelerini denetledi. Denetim yapılan bir imalathanede, kurtlanmış vaziyetteki un torbaları, son kullanma tarihlerinin üzerinden bir yıl geçmiş sosisler, bozulmuş et paketleri bulundu. Aynı işletmede, gıda ürünlerinin saklandığı buzdolabında bir paket fare zehirinin bulunması, denetim yapan zabıta ekiplerini bile hayrete düşürdü. Bozuk gıdalara el koyan zabıta ekipleri, imalathane hakkında yasal işlem başlattı.

Denetimlere katılan Yenişehir Belediyesi Zabıta Amiri Nurullah Süer, bir ay önce yaptıkları denetimlerde imalathanelerden kısmen de olsa memnun ayrıldıklarını, ancak bu günkü tablonun denetim periyodunu 15 günde bire düşürmeyi zorunlu kıldığını kaydetti.

Tablonun düşündürücü olduğunu belirten Süer, bu işletmeye para cezası vereceklerini, ayrıca encümen kararıyla süreli kapatmaya gidebileceklerini açıkladı.

Halkın sağlığını tehlikeye düşürecek işletmelere kesinlikle müsamaha göstermeyeceklerini vurgulayan Süer, denetimlerini sürdüreceklerini ifade etti.

Süer, imalathanenin, hijyenik koşullara sahip işletmelere verilen Beyaz Bayrak'a sahip olup olmadığı yolundaki bir soru üzerine, imalathanenin beyaz bayrak uygulaması dışında olduğunu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious