Patlamada evin çatısı uçtu

Patlamada evin çatısı uçtu.20440
  • Giriş : 18.01.2008 / 15:03:00

Muğla Milas'da 16 kişinin kaldığı evde öyle bir patlama oldu ki evin çatısı uçtu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Muğla Milas'da meydana gelen bir patlamadan geriye şaşırtıcı görüntüler kaldı. Gaz sıkışmasının neden olduğu sanılan patlama sonrası evin çatısı ve yan duvarları havaya uçtu.

Patlama evin üçüncü katında 16 inşaat işçisinin kaldığı dairede meydana geldi. Evde 3 mutfak tüpünün olduğu ve bu tüplerden sızan gaz sıkışması sonucu patlamanın meydana geldiği sanılıyor. Patlamada 16 işçi yaralandı.

Patlamadan geriye kalan görüntüler ise görenleri şaşkına çeviriyor. Binan etrafındaki yaklaşık 500 metrekarelik alanda bulunan herşey zarar gördü.

Tespitlere göre 7 otomobil binadan dağılan beton parçaları ile ağır hasar aldı. 20'ye yakın ev ve iş yerinde de büyük zarar meydana geldi. Bazı ev ve iş yerlerinin kullanılamaz hale geldiği bildirildi.

Maddi durumları iyi olmadığı için belediyenin tahsis ettiği evde oturan Raşit Kurusıkı ile ailesinin evi de kullanılamaz hale geldi. Raşit Kurusıkı, ''Patlamada 2 odalı evimiz kullanılmaz hale geldi. Devletimizin bize sahip çıkmasını istiyoruz'' dedi.

Patlamanın meydana geldiği semtte hasar tespit çalışmaları sürdürülüyor. Olay yeri, jandarma ekipleri tarafından güvenlik şeridine alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious