Patlamada hedef Emniyet Müdürlüğü

Patlamada hedef Emniyet Müdürlüğü.7833
  • Giriş : 19.08.2008 / 20:36:00

Mersin'de patlayan otomobilde 30 kilogram C-4 tipi patlayıcı bulunduğu tahmin ediliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Adana-Mersin Otoyolu Gözne çıkışında ihbar üzerine durdurulduktan sonra patlamanın gerçekleştiği otomobilde, 30 kilogram C-4 tipi patlayıcı olduğu tahmin ediliyor.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, patlamanın olduğu 27 J 6836 plakalı beyaz renkli otomobilde bulunan kişi, Diyarbakır'dan 10 gün önce çıktıktan sonra 4 ilde konakladı ve bugün öğleden sonra Adana'dan Mersin'e hareket etti. Bu kişiyi takibe alan güvenlik güçleri, aracı ilk olarak Tarsus-Mersin arasında durdurmayı planladı. Yoldaki yoğunluğun çok fazla olması üzerine otoban gişelerinden yüksek kesimlerde alınan güvenlik tertibatı ile kontrollü şekilde geçmesi sağlanan otomobil, Gözne kavşağından Mersin kent merkezine yöneldikten sonra Bölge Trafik Müdürlüğünü hemen geçtikten sonra durduruldu.

Polisin ihtarına karşın sürücünün otomobilden inmemesi üzerine açılan ateşin hemen ardından patlama gerçekleşti. Yetkililer, patlamada otomobilin içinde sadece sürücü olduğunu belirtirken, araçta yaklaşık 30 kilogram C-4 tipi patlayıcı bulunduğu tahmin ediliyor.

EYLEMCİNİN HEDEFİ

Bu arada, patlama sonrası ölen kişinin hedefinin yeni Emniyet Müdürlüğünde mesai bitiminde personel çıkışı sırasında eylemini gerçekleştirmek olduğu öğrenildi.

Olay sonrası, yoğun güvenlik önlemi altına alınan bölgede aracın parçalarının yaklaşık 300 metrelik alana yayıldığı gözlendi.
Patlamada, hafif şekilde yaralanan polis memuru Şaban Bayer'in de Mersin Devlet Hastanesinde ayakta tedavi edildiği, Bayer ile yaralı sayısının 13'e ulaştığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*