Patlamada ölen annesinin ardından böyle konuştu

Patlamada ölen annesinin ardından böyle konuştu.38849
  • Giriş : 02.02.2008 / 16:59:00
  • Güncelleme : 02.02.2008 / 17:20:12

Zeytinburnu'ndaki patlamada ölen 3 çocuk annesi Semra Bakkal'ın cenazesinde gözyaşı sel oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erdem Kaplan'ın haberi

Zeytinburnu'ndaki patlamada hayatını kaybeden 3 çocuk annesi Semra Bakkal (36), gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. Annelerinin tabutuna sarılan üç kardeş, birlikte gözyaşı döktü. Bakkal'ın büyük kızı 15 yaşındaki Ebru, "Anne sana söz veriyorum; kardeşlerime ve babama ben bakacağım" diyerek feryat etti. 7 Şubat'ta daha önce ayrıldığı eşi ile hapishanede evleneceği belirtilen Bakkal'ın tabutuna nikah töreninde giyeceği gelinlik örtüldü.

Korkunç patlamanın meydana geldiği binada bir firmada çalışan Semra Bakkal, geride 3 öksüz çocuk bıraktı. Bakkal'ın cenazesi Adli Tıp Kurumu morgundan alındıktan sonra cenaze namazının kılınması için Gaziosmanpaşa Dörtyol Camii'ne getirildi. Burada yaşananlar cenaze namazına katılmak üzere gelen herkesi gözyaşına boğdu. Annelerinin tabutuna sarılan Ebru (15), Berna(14) ve Erdem Bakkal (11) kardeşler, yürekleri dağladı. "Anne sana söz veriyorum; kardeşlerime ve babama ben bakacağım. Beni annemden ayırmayın, annemi kara toprağa mı vereceğim?" diyerek ağlaması herkesi duygulandırdı. Annesinin tabututunu gelinlikle örten Ebru Bakkal, "Anne sen bu gelinliği giydikten sonra ilk parayı ben takacaktım. Sana bilezik alacaktım." diye konuştu.

Semra Bakkal'ın kardeşi Serpil Bakkal da, ablasının, eski eşi ile 7 Şubat'ta Bayrampaşa Cezaevi'nde nikah kıyacaklarını belirterek, "Yetkililer, eski kocasının cenazeye gelmesine izin vermediler. Ablam ilk evlendiğinde gelinlik giyememişti. İçinde ukte olarak kalmış. Gelinliği evde saklıyordu. Eski eşi ile nikah kıyarken giyecekti. Olmadı. Ablam ekonomik nedenlerle eşinden ayırldıktan sonra çalışmak zorunda kaldı. Daha önce koaförlük yapıyordu. Oradan kazandığı yetmeyince üç hafta önce patlamanın olduğu yerde bir işyerine girdi. 400 YTL için canından oldu. Belediyeden şikayetçi olacağız. İnsan canını hiçe sayıyorlar." diye konuştu. Eşinden 3 yıl önce ayrılan Semra Bakkal'ın yeniden eski eşi ile evlenmeye karar verdiği ancak eşinin iki ay önce adam yaralamaktan cezaevine girdiği ve nikahlarını cezaevinde yapmaya karar verdikleri belirtildi.

İkindi namazını mütaakiben kılınan cenaze namazının ardından Semra Bakkal'ın cenazesi Eyüp Sultan Mezarlığı'nda toprağa verildi.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious