Patlamada ölen ve yaralananların kimlikleri

  • Giriş : 22.02.2007 / 00:00:00

Kilis'in Musabeyli ilçesinde bir ilköğretim okulunda kalorifer kazanının patlaması sonucu ölen ve yaralananların kimlikleri belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, ilçeye bağlı Hüseyinoğlu Köyü İlköğretim Okulunun kalorifer kazanının patlaması sonucu, öğrenciler Hayriye Bozkurt, Neslihan Can, Makbule Daşyuvarlar, Şahin Dağ, Meral Helvacı, Ökkeş Helvacı, Reyhan Bozkurt, Halime Daşyuvarlar ve öğretmen Leyla Türkoğlu yaralandı.

Kilis Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan yaralı öğrencilerden Hayriye Bozkurt, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Hayati tehlikesi bulunan öğrencilerden Makbule Daşyuvarlar, Ökkeş Helvacı, Reyhan Bozkurt ve Halime Daşyuvarlar, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi.

Öğretmen Türkoğlu'nun tedavisi ayakta yapıldı. Diğer yaralı öğrenciler Neslihan Can, Şahin Dağ ve Meral Helvacı'nın hayati tehlikelerinin bulunmadığı bildirildi.

Patlama sonucunda, okul binasının büyük oranda tahrip olduğu, patlamanın ise gaz sıkışması sonunda meydana gelmiş olabileceği ihtimali üzerinde durulduğu öğrenildi.

Kilis Valisi Nevzat Turhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, patlamanın kesin nedeninin belirlenmesi için çok yönlü soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Vali Turhan, olayla ilgili olarak Hüseyinoğlu İlköğretim Okuluna giderek, patlamaya ilişkin olarak yetkililerden bilgi alacağını da sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious