Patlamada ölenlerden 6 isim daha belirlendi

Patlamada ölenlerden 6 isim daha belirlendi.23964
  • Giriş : 01.02.2008 / 17:54:00

Zeytinburnu'ndaki patlamada hayatını kaybeden 6 kişinin daha kimliği belirlendi. 3 kişinin kimliklerinin, cesetlerinin parçalanmış olması nedeniyle DNA testi ile belirlenecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Zeytinburnu'ndaki patlamada hayatını kaybeden 6 kişinin daha kimliği belirlendi. İstanbul Valiliği Afet Yönetim Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Davutpaşa Maltepe Mahallesi Çifte Havuzlar Caddesi'ndeki iş yerinde gerçekleşen patlamada ölen 21 kişiden 6'sının daha kimliğinin belirlendiği kaydedildi.

Kimlikleri belirlenenlerin Gülhan Çubuk (31), Aslan Doğan (35), Ömer Poyraz (20), Heybetullah Güleç (18), Azerbaycan uyruklu Hacıyar Şehriyar Memedov (24) ve Semra Bakkal (37) olduğu bildirildi.

Bu kişilerinin isimlerinin de tespit edilmesi ile olayda ölenlerden 18'inin kimliği belirlenmiş oldu. Daha önceden isimleri belirlenenler şunlar: Hasan Akhun (21), Azerbaycan uyruklu Navroz Mamadov (48), Ömer Vural (44), Halit Alkan (45), Kazım Nişli (49), Hüseyin Taylanoğlu (38), Lezgi Şimşek (20), Zübeyir Bal (46), Yaşar Kara (37), Kadir Cesur (38), Orhan Saday (26) ve Metin Erdoğan (40) Olayda ölen ve cenazeleri halen Adli Tıp Kurumunda bulunan 3 kişinin kimliklerinin, cesetlerinin parçalanmış olması nedeniyle DNA testi ile belirlenecek.

-BİR KİŞİNİN CENAZESİ Tokat'A GÖNDERİLDİ-

Bu arada, ölenlerden Metin Erdoğan'ın cenazesi, yakınları tarafından Adli Tıp Kurumu'ndan alınarak memleketi Tokat'a gönderildi. Cenazeleri teslim edilen diğer kişilerden Hasan Akhun'un Mardin'e, Aslan Doğan'ın Giresun'a, Yaşar Kara ile teknik ressam Gülhan Çubuk'un Trabzon'a, Azerbaycan uyruklu Navroz Mamadov ve Hacıyar Şehriyar Memedov'un da ülkelerine gönderileceği belirtildi.

-ÖLÜM RİSKİNE RAĞMEN BEBEĞİNİ DÜNYAYA GETİRMİŞTİ-

Öte yandan, olayda hayatını kaybeden Gülhan Çubuk'un 4 yıl önce sorunlu bir hamilelik dönemi yaşadığı ve bu süreçte doktorları tarafından bebeğini dünyaya getirmesi halinde ölüm riski taşıdığı yönünde uyarıldığı öğrenildi. Doktorlarının, bebeğini doğurmamasını tavsiye ettiği Çubuk'un, yaşadığı sağlık sorunlarına rağmen bebeğini aldırmayıp, erken doğum yaparak şu anda 3,5 yaşında olan bir çocuk dünyaya getirdiği kaydedildi.

ÇOCUĞU İÇİN SİGORTASIZ ÇALIŞIYORDU

Patlamanın meydana geldiği atölyede hayatını kaybeden 6 yılık evli Zübeyir Bal'ın çocuk sahibi olabilmek için sigortasız çalıştığı ortaya çıktı.

Çocukları çok sevdiği söylenen Bal'dan geriye ağabeyinin bebeği ile çektirdiği fotoğraf kalırken, Bal'ın son 3 yılda 5 kez iş değiştirdiği, daha fazla para kazanabilmek ve yıllardır özlemini çektiği çocuğuna 'tüp bebek' yöntemi ile kavuşabilmek için son işyerinde sigortasız olarak çalışmayı kabul ettiği iddia edildi.

Zübeyir Bal'ın cesedini teslim almak için Adli Tıp Kurumu'na gelen ağabeyi Hüseyin Bal ise gözyaşlarına hakim olamadı. Cenaze işlemlerinden sonra hukuki olarak haklarını arayacaklarını belirten Bal, "Çok üzgünüz, kardeşim ekmek parası için uğraşıyordu" dedi.

Bal'ın evinde de tam bir yas havası hakim oldu. Acı haberi duyan yakınları Bal'ın Gaziosmanpaşa ilçesindeki evine akın etti. Bal'dan geriye ise kuzeninin düğününde kameralara yansıyan mutlu görüntüleri kaldı.

ÖMER VURAL'IN CENAZESİ TOPRAĞA VERİLDİ

Patlamada ölen Ömer Vural'ın (44) cenazesi toprağa verildi. Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu'nda otopsi ve kimlik tespit işlemleri tamamlanan Ömer Vural'ın cenazesi, daha sonra Bayrampaşa'da Çarşılı Tuna Camisi'ne getirildi.

Vural'ın cenazesi, burada ikindi vakti kılınan namazın ardından Topkapı Maltepe Mezarlığı'na defnedildi. Cenaze töreninin ardından cami önüne gelen Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge, Vural'ın yakınlarına başsağlığı diledi. Ömer Vural, Berkay (16), Koray (8) ve 8 aylık Fatmanur adında 3 çocuk babasıydı.


AA- İHA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious