Patlamada yaralanan sayısı artıyor!

  • Giriş : 02.10.2006 / 00:00:00

İzmir'de kafeteryaya atılan 2 el bombasında yaralı sayısı 12'ye çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Olayın, alacak-verecek meselesinden kaynaklandığı, zanlının kafeteryada çay içtikten sonra pimini çektiği el bombalarını masanın üzerine bırakarak kaçtığı belirlendi. Patlamalarda, İzmir'de tanınan işadamı İbrahim Çiftçi'nin de aralarında bulunduğu 12 kişi yaralandı. Yaralılardan Muharrem İsmet Kocatoros'un hayati tehlikeyi atlatamadığı öğrenildi.
Olayla ilgili olarak geniş bir soruşturma başlatan polis, saldırganın, kafeterya çalışanları tarafından tanındığını belirledi. İddialara göre E. adlı zanlının, kafeterya sahipleri ile iş ilişkisi olduğu ve bir süre önce çıktığı cezaevinden kafeteryaya gelerek iş ve para istediği öne sürüldü. Zanlının kafeteryada çay içtiği, işyeri sahipleriyle tartıştıktan sonra ise üzerindeki el bombalarının pimini çekerek masanın üzerine bırakıp kaçtığı tespit edildi.

Meydana gelen patlama sonrasında kafeteryada bulunan işadamı İbrahim Çiftçi, Murat Erdoğan, Ferruh Aktaş, Fahri Şener, Muharrem İsmet Kocatoros, Suat Cangöz, Değer İpek, Ahmet Özdemir, lütfi Savaşkan, Ali Ulukartal, Serhat Tırnaklı ve Recep Mercanoğlu yaralandı. Yaralılardan Muharrem İsmet Kocatoros'un hayati tehlikeyi atlatamadığı öğrenildi. Polis, eşgali belirlenen zanlının yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious