Patlama'da yaralı sayısı 7 oldu

  • Giriş : 28.02.2009 / 16:39:00

Antalya eski Sanayi Sitesi'nde bulunan bir torna ve kaynak atölyesinde meydana gelen patlamada yaralı sayısının 7 olduğu belirlendi ve isimler tespit edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Antalya eski Sanayi Sitesi'nde bulunan bir torna ve kaynak atölyesinde meydana gelen patlamanın, açık unutulan karpit kazanından sızan ve tezgah altında biriken gazın, karpitin yeniden yakılması üzerine alev alması sonucu meydana geldiği kaydedildi.

Antalya Emniyet Müdür Yardımcısı Cemil Tonbul, olay yerinde gazetecilere yaptığı açıklamada, patlamayı gerektirecek harici bir bulguya rastlanmadığını belirtti. Tonbul, ''Şu an itibarıyla burada görünen iş kazası ihtimalidir. Zaten burası kaynak atölyesi. Görgü şahitleri de verdikleri ilk ifadede patlamanın kaynak yapımı sırasında olduğunu iddia etmektedirler'' dedi.

AA muhabirinin, görgü şahitlerinden aldığı bilgiye göre de patlama şöyle meydana geldi:

''Mehmet ve Ahmet Olcay'a ait atölyede, karpit kazanının ''Şalama'' olarak adlandırılan hortum ucunun açık unutulması sonucu asetilin ve oksijen gazı metal tezgah altında birikerek, sıkıştı. Atölye çalışanlarının bir süre sonra yeniden karpit kazanını çalıştırması üzerine tezgah altında sıkışan gaz patladı. Patlamanın etkisiyle tezgah önce tavana, sonra da yandaki bir dükkana tamir amacıyla getirilen bir taksiye çarptı. Taksi çarpmanın etkisiyle büyük oranda hasar gördü.

Patlamanın etkisiyle atölye sahipleri Mehmet ve Ahmet Olcay ile bu dükkana motosikleti için bir parça yaptırmak üzere gelen Ümit Beselle, Muhammet Coşkun, Halil Atan (48), Yunus Kavuncu (51) ve Mustafa Arslan yaralandı.

Yaralılar, Antalya Eğitim ve Araştırma, Atatürk Devlet ve Akdeniz Üniversitesi Hastanelerine kaldırıldı. Akdeniz Üniversitesi Hastanesine kaldırılan ve ayak bileğinden aşağısı koptuğu bildirilen Mehmet Olcay ile Ümit Beselle'nin hayati tehlikelerinin bulunduğu kaydedildi.

Yaralılardan Muhammet Coşkun ile Ahmet Olcay, Antalya Eğitim ve Araştırma, Halil Atan ile Yunus Kavuncu ise Atatürk Devlet Hastanesinde tedavi ediliyorlar. Mustafa Arslan'ın ise Atatürk Devlet Hastanesinde ayakta tedavi edildikten sonra taburcu edildiği açıklandı.

Bu arada, patlamanın ardından üst düzey polis yetkililerinin yanı sıra, CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, CHP Büyükşehir belediye başkan adayı Prof. Dr. Mustafa Akaydın ile çok sayıda ilgili olay yerine gelerek bilgi aldı.

Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şubesi uzmanları, bölgede inceleme yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*