Patlamadığı için pişman

  • Giriş : 13.04.2007 / 00:00:00

Taksim meydanında da 5 kilo 300 gram A-4 plastik patlayıcıyı ateşlemeye hazırlanırken yakalanan PKK'lı kadın intihar bombacısı Aslı Doğan'ın itirafları insanın kanını doduruyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Taksim meydanında da 5 kilo 300 gram A-4 plastik patlayıcıyı ateşlemeye hazırlanırken yakalanan PKK'lı kadın intihar bombacısı Aslı Doğan'ın, bomba düzeneğinin anahtarını çanta yerine cebine yerleştirmediğine pişman olduğunu söylediği öne sürüldü.

Doğan'ın, "Bombayı patlatacak anahtarı çantaya koymam hataydı. Cebimde olsa rahatlıkla patlatacaktım. Çantamın fermuarını telaşla açıp anahtar ararken yakalandım" dediği iddia edildi.

Bu arada Taksim'deki bombanın ele geçirildiği saatlerde polis, eylem hazırlığındaki ikinci bir bombacıyı yakaladı. Aldığı bomba eğitiminin ardından eylem için örgütten bomba bekleyen Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencisi Gıyasettin Gür, kadın arkadaşıyla birlikte gözaltına alındı. Gür'ün, bombanın gelmesiyle turistik bir hedefe yönelik eylem yapacağı bildirildi.

Adana'yı havaya uçuracaktı

Öte yandan Adana'da bombalı eylem yapma hazarlığındaki PKK üyesi bir kadın terörist, patlamaya hazır 7 kilogram A-4 plastik patlayıcı ve 2 el bombasıyla birlikte yakalandı.

Polisin yaptığı çalışmalarda, kadın bir teröristin eylem yapmak için Adana'ya geldiği belirlendi.

Eylemini gerçekleştirmek için dün şehrin en kalabalık yerlerinden Çakmak Caddesi'ndeki üç katlı bir internet kafeye giden kadın terörist, kendisini takip eden özel ekipler tarafından burada kıskıvrak yakalandı.

Teröristin sırt çantasında, düzeneği hazırlanmış patlamaya hazır durumda 7 kilogram A-4 plastik patlayıcı ve 2 el bombası ele geçirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious