'Patlamalarla bir yere varılmaz'

  • Giriş : 03.06.2006 / 00:00:00

Mersin'de bir dondurma dolabına konan el bombasının patlamasıyla 13 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Akrabalarını ziyaret için geldiği Mersin'de bombanın patlaması nedeniyle ayaklarından yaralananlardan Demokratik Sol Parti (DSP) Şanlıurfa Kısas belde eski başkanı Behzat Demirkol, teröre lanet okudu. Mersin Devlet Hastanesi Ortopedi Servisi'nde tedavisi süren Demirkol, patlamaların Türkiye'yi ileriye değil geriye götüreceğini ve terör örgütlerinin patlamalarla bir yere varamayacağını söyledi.

Patlama anını anlatan Demirkol "Büyükşehir Belediyesi'ne arkadaşlarımı ziyarete çıkmıştım. Arkadaşlarım yerlerinde olmadığı için oradan ayrıldım. Atatürk caddesinden geçerken yaşlı bir bayan elinde sendika ile ilgili evrak uzattı, almadım. Biraz daha gidince 18-19 yaşlarında bir genç çocuk aynı kağıttan tekrar bana uzattı. 10 metre ileriye gittiğimde bir patlama oldu. İlk önce bir şey yok sanarak bir şey hissetmedim. Konfeksiyon dükkanının içine düşmüşüm. Sonra ambulansla hastaneye kaldırıldım" diye konuştu.

Eski bir siyasetçi olarak son günlerde yaşanan bombalama olaylarının yanlışlığını vurgulayan Demirkol şöyle devam etti: "Bunlar bir çözüm değil. Bombalamalar Türkiye'yi ileriye değil daha da geriye götürür. Avrupa Birliği'ne girmeye hazırlandığımız şu günlerde bu tür bombalama olayları Türkiye'yi daha da kötüye götürür. Bombalama olayları ile bir yere varılamaz. Şu anda Türkiye'ye turist gelmiyor. Türkiye aşırı derecede sıkıntı yaşıyor. Geçen yıl Türkiye'de turizm patlaması yaşanırken şu an turist gelmiyor. Patlamalarla sorunlara çözüm bulunamaz."

Patlamada yaralananlardan Murat Er ise sorulara güçlükle cevap verdi. Er "Caddeden geçiyordum. O sırada güm diye bir patlama sesi geldi. Kolumdan kanlar fışkırdı" şeklinde olayı anlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious