Patlamayla ilgili 6 kişi gözaltına alındı

  • Giriş : 15.06.2007 / 16:39:00

Bakırköy'de geçdiğimizhata meydana gelen ve 14 kişinin yaralanmasına neden olan patlamayla ilgili 6 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü tarafından yapılan eş zamanlı operasyonlarla yakalanan zanlıların sorguları devam ediyor.
İstanbul Bakırköy Ebuziya Caddesi'inde bulunan bir işyerinin önünde, 11 Haziran 2007 günü saat 15:30'da meydana gelen patlamada 14 kişi yaralandı. Yaralılar civarda bulunan hastanelere ambulanslarla götürülerek tedavi altına alındı. Olay yerinde yapılan incelemede, patlamaya cadde üzerinde bulunan bir işyerinin önündeki oturma bankının altına yerleştirilen ses bombasının neden olduğu belirlendi.
Olayın ardından geniş çaplı çalışma başlatan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, olay yerinde buşunan MOBESE kameraları ile güvenlik kameralarını inceledi. Yapılan çalışmaların ardından operasyon için düğmeye basan terörle mücdele ve istihbarat ekipleri, Bağcılar, Küçükçekmece, Ümraniye ve Gaziosmanpaşa ilçelerinde önceden belirlenen adreslere eş zamanlı baskın yaptı. Baskınlarda patlamaya sebep olan ses bombasının bırakılmasıyla alakalı oldukları belirlenen 6 kişi yakalandı. yapılan aramalarda bomba yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Gözaltına alındıktan sonra Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirilen zanlıların sorgusu devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious