Patlayan doğalgaz borusu panik yarattı

  • Giriş : 17.12.2006 / 00:00:00

4 Levet-Ayazağa arasında yapımı devam eden metro çalışması sırasında doğalgaz borusunun patlaması paniğe neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İGDAŞ ekiplerinin müdahale ederek gazı kestiği olayda yaralanma ve can kaybı yaşanmazken, patlamanın şiddetiyle çevreye toprak parçalarının saçıldığı ve bazı işyerlerinin de camlarının kırıldığı gözlendi.

Edinilen bilgiye göre olay saat 13.00 sularında Büyükdere Caddesi Seyrantepe Sanayi girişinde meydana geldi. Garanti Koza ve Alsim Alarko O.G. konsonsiyumu tarafından devam eden Ayazağa Metro inşaatı kapsamında yapılan çalışmalar sırasında bir işmakinası, İGDAŞ'a ait ana boruları besleyen tali borulardan birini patlattı. Büyük bir gürültüyle borudan doğalgaz fışkırdığını gören işçiler panik halinde hemen itfaiyeye, polise, İGDAŞ'a ve sağlık ekiplerine haber verdi.

Hızlı bir şekilde olay yerine gelen itfaiye ekipleri ve polis, güvenlik açısında Büyükdere Caddesini çift yönlü olarak trafiğe kapattı. Kısa sürede olay yerine gelen İGDAŞ ekipleride patlayan boruya giden gazı kesti. Vatandaşlar ve çevredeki esnaflar arasında kısa süreli paniğe neden olan olayda herhangi bir yaralanma ve can kaybı yaşanmadı. Bu arada patlamanın şiddetiyle çevreye toprak parçalarının saçıldığı ve bazı işyerlerinin de camlarının kırıldığı gözlendi. Görgü tanıkları büyük bir gürültü duyarak olay yerine koştuklarını belirtti.

Borudaki gazın tamamen boşalmasının ardından Büyükdere Caddesi tekrar araç trafiğine açıldı. Öte yandan patlayan borunun metro çalışması nedeniyle İGDAŞ tarafından kaldırılmasının planlandığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious