Patlayıcı satan dükkanlara baskın

Patlayıcı satan dükkanlara baskın.82054
  • Giriş : 03.08.2006 / 00:00:00

Samsun'da patlayıcı madde satan dükkanlara baskın düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Samsun Valiliği onayı ile, okul tatil olması nedeniyle aşırı derecede vatandaşları rahatsız etmeye başlayan çocukların oynadığı maytap, çat pat, mantar, kız kaçıran, kağıt kapsül, tabanca mantarı, torpil gibi patlayıcı maddelerin kullanımı ve satışı yasaklandı. Bunun üzerine harekete geçen İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri, dükkan ve marketlere baskın düzenleyerek, patlayıcı maddelere el koydu.

Kadife Kale Mahallesi'nde Yusuf A.'ya ait dükkana düzenlenen baskında çok sayıda havai fişek, mantar ve kız kaçıran patlayıcı maddeler elde edildi. Patlayıcı maddeleri teslim etmesi için dükkan sahibi Yusuf A. ile konuşan Zabıta Müdürü Alaattin Öznohut, bundan sonra bir daha patlayıcı madde satması halinde 107 YTL para cezası vereceklerini belirtti. Esnaf Yusuf A, patlayıcı maddeleri borçla aldığını onları geri iade etmesi için fırsat verilmesini istedi. Birkaç dakika süren konuşmanın ardından ikna edilen esnafın, patlayıcı maddeleri toplandı.

Esnaf Yusuf A, "Benim gibi garibanı buldunuz, terör mü var burda, ne kanunu, terörist olanlar sokak başlarında bana küfür ediyorlar şikayet ediyorum. Polis müdahale etmiyor. Sizde geldiniz kanun diyorsunuz. Nerde bu kanun" diyerek sitem etti.

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Alaattin Öznohut tarafından yapılan açıklamada, yasaklamanın yanısıra, satıcıların elinde mevcut bulunan patlayıcıların da toplatılmasına karar verildiği kaydetti. Zabıta Müdürü Nohut, karara riayet etmeyenler yada yasaklandıktan sonra bu cins maddeleri bulundurmaya, satmaya ve kullanmaya devam edenler hakkında 5236 Sayılı Kabahatler Kanunu'nun ilgili maddelerine göre işlem yapılmasının valilik makamının onayıyla uygun görüldüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious