Patlayıcının asıl hedefi Gül müydü?

Patlayıcının asıl hedefi Gül müydü?.16829
  • Giriş : 24.08.2008 / 04:24:00
  • Güncelleme : 24.08.2008 / 00:02:36

Karacaahmet Mezarlığı içerisindeki şüpheli paketten patlayıcı çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Gül'ün dün orada olması akıllara bu soruyu getirdi.
Gelen bir ihbar üzerine Üsküdar - Kadıköy yolunda Karacaahmet mezarlığı mevkiinde bulunan şüpheli paket yol kapattı. Bomba uzmanları tarafından başlatılan bomba imha çalışması yüzünden Kadıköy - Üsküdar yolu trafiğe kapatıldı.

Polis Karacaahmet mezarlığında bulunan ziyaretçileri mezarlıktan çıkardı. Bomba imha ekipleri bulunan bombanın patlayıcı düzeneğini fünye ile imha etti.

PAKETTEN PATLAYICI ÇIKTI

Karacaahmet Mezarlığı içerisinde uzman ekiplerce fünye ile etkisiz hale getirilen şüpheli paketten patlayıcı çıktı. Mezarlık görevlileri, mezarlığın Nuhkuyusu Caddesi üzerindeki otobüs durağının hemen arkasındaki bölümünde, beze sarılı şüpheli cisim fark etti.

Olay yerine gelen uzman ekipler tarafından alınan güvenlik önlemleri sonrası, şüpheli cisim fünye ile patlatıldı. Yapılan inceleme sonucu, beze sarılı kavanoz içerisinde, ''zaman ayarlı, parça tesirli ve elektrik ateşlemeli'' patlayıcı bulunduğu tespit edildi. Güvenlik önlemleri çerçevesinde cadde bir süre trafiğe kapatıldı. Bombalı pakete fünye yerleştiren bomba imha ekipleri, patlayıcıyı fünye ile etkisiz hale getirdi.

HEDEF ABDULLAH GÜL MÜYDÜ?

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün vefat eden dün dünürü Abdullah Sarımermer'in cenazesini defni sırasında Karacaahmet mezarlığında bulunmuştu. İkindi namazında Marmara Üniversitesi Vakfı camiisine giden Gül ardından da Karacaahmet mezarlığına giderek defin sırasında hazır bulunmuştu. Bomba imha ekiplerinin imha ettiği bombanın parça tesirli ve uzaktan kumandalı olması bombanın hedefinin Abdullah Gül olduğunu akla getirdi. Olayla ilgili olarak bombayı koyan şahıslarla ilgili çalışma başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*