Patnos'ta tavuklar ölüyor

  • Giriş : 18.10.2005 / 00:00:00

AGRI - Agri'nin Patnos ilçesinde geçtigimiz cumartesi gününden beri henüz sebebi bilinmeyen tavuk ölümleri devam ediyor. Ilçede bugün bine yakin hayvan öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hergün tavuk ölümlerin yasandigi canli tavuk pazarinda, yaklasik 3 bin tavugun da hasta oldugu belirtildi.

Dün Veteriner Kontrol ve Arastirma Enstitüsü Müdürü Ufuk Dinler ve beraberindeki ekip Patnos'a gelerek tavuk ölümleri meydana geldigi yerlerde incelemelerde bulunarak, Erzurum laboratuvarda tetkikleri yapilmak üzere ölen hayvanlardan numune almisti. Veteriner Enstitüsü Müdürü Ufuk Dinler ile Ilçe Tarim Müdürü Haci Arap Sanli ve beraberindeki heyet, ilçe tarim müdürlügünde dün de yaklasik bir saatlik bir toplanti yapti.

Ilçe Tarim Müdürü Haci Arap Sanli, bugün yaptigi açiklamada ise, ilçe tarim müdürlügünün çalismalarinin devam ettigini belirterek, ''Karantinaya alinan bölgede arkadaslarimiz gerekli çalismalari yapiyor. Ilçede kanatli hayvan giris çikislari yasaklanmis durumda. Tam teshis konulana kadar hayvanlari itlaf edemeyiz. Erzurum'a gönderilen numunelerin sonucu gelmeden birsey söyleyemeyiz. Rapor bir iki gün içerisinde bize geldigi takdirde gerekli açiklamalari yapacagiz.'' diye konustu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious