Patrik, Lübnanlılar için duada!

  • Giriş : 12.08.2006 / 00:00:00

Ermeni Patriği Mutafyan, "İsrail'in, Lübnan ve Filistin'deki saldırılarının bir an önce durması için dua ediyoruz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hatay'a gelen Türkiye Ermenileri Patriği Mesrop II Mutafyan, Hatay'ın Samandağı ilçesinde katılacağı "5 Ağustos Meryem Ana Bayramı" öncesinde İskenderun'da bulunan Karasun Manuk Ermeni Kilisesi'ni ziyaret etti.

Burada konuşan Mutafyan, Lübnan'da yaşanan savaşın bitmesi çağrısında bulundu. İsrail'in, Lübnan ve Filistin'e saldırılarının bir an önce durması için dua ettiklerini vurgulayan Mutafyan, "Tek tanrılı dinlerin hiçbiri saldırılarda masum insanların, çocukların öldürülmesini onaylamaz. Bir an önce ateşkes sağlanmalı. Ateşkesin sağlanması için Hristiyan dünyasından, Türkiye Ermenileri Patriği olarak ben ve dünya kilisiler birliği Vatikan ile İstanbul'daki Fener Rum Patriği de çağrıda bulundu." dedi.

Saldırılarda kiliselerin yaptırım gücünün olmadığını ifade eden Mutafyan, "Sadece ateşkes çağrısı yapabiliriz, bunu da yapıyoruz." şeklinde konuştu.

Türkiye Ermeniler Patriği Mesrop II Mutafyan, İskenderun Karasun Manuk Ermeni Kilisesi Vakıf Başkanı Garbis Kısadur ile bir süre görüştü.

Görüşmenin ardından Mutafyan, Türkiye'de tek Ermeni köyü olarak bilinen Vakıflı köyünde yapılacak ayine katılmak üzere Hatay'ın Samandağı ilçesine hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious