Patrik ile Dink'e 'aynı elden' tehdit

  • Giriş : 07.02.2007 / 00:00:00

Mesrob II, çeşitli ölüm, tehdit, hakaret ve aşağılama mesajları aldığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye Ermenileri Patriği Mesrob II, İstanbul Bilişim ve İnternet Suçları Şubesi'nin bilgisayarında yaptığı inceleme sonucunda, kendisine gelen tehdit mesajlarının Hrant Dink'e giden mesajlarla aynı kaynaklı olduğunu tespit ettiğini söyledi.

Bu mesajlarla ilgili emniyete başvurduğunu ifade eden Mesrob II, ''Bana gelen mesajlardan bazıları, Hrant Dink'in bilgisayarına gelen mesajların aynısı. Bilişim ve İnternet Suçları Şubesi, isteğim üzerine benim bilgisayarımı kontrol etti. Hrant Dink'e gönderilen tehditlerle benim bilgisayarıma gelen tehditlerin aynı adresten geldiği belirlendi'' dedi.

Mesrob II, ''Dün gazetelerde de okudum. Sanıyorum Orhan Pamuk, Etyen Mahçupyan ve ben bazı çevreler tarafından yine hedef olarak gösteriliyoruz'' diye konuştu.

Son olayların ardından kendisi için ek bir güvenlik önlemi alınıp alınmadığı sorulan Mesrob II, Trabzon'daki rahip cinayetinden sonra diğer ruhani liderler gibi kendisine de devlet tarafından bir yakın koruma tahsis edildiğini bildirdi.

Mesrob II, ''Son gelişmelerden sonra alınan özel bir önlem yok. Zaten bir koruma vardı, o arkadaş devam ediyor. Kiliseler de özenli bir şekilde korunuyor'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious