Patron-İşçi Dayanışması Günü düzenlediler

Patron-İşçi Dayanışması Günü düzenlediler.12263
  • Giriş : 27.06.2009 / 14:27:00

Antalya Serbest Bölgesi'nde falaaiyette bulunan yabancı ortaklı lüks yat üreten ve ihraç eden bir şirketi, krizin psikolojik etkisini azaltmak amacıyla, ''Patron-İşçi Dayanışması Günü'' düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Antalya Serbest Bölgesi'nde falaaiyette bulunan yabancı ortaklı lüks yat üreten ve ihraç eden Sunrice şirketi, küresel krizin psikolojik etkisini azaltmak amacıyla, Serbest Bölgedeki tüm yat üretici şirketlerde çalışan işçilere moral vermek amacıyla ''Patron-İşçi Dayanışması Günü'' düzenledi.

Sunrice Yatçılık Tersane Müdürü Özgür Çiğdem gazetecilere yaptığı açıklamada, küresel ekonomik krizin tüm ülkeleri etkilediği gibi, Antalya Serbest Bölgesi'ndeki firmaları da olumsuz etkilediğini söyledi. Serbest Bölgede bir çok firmanın kriz nedeniyle işçi çıkardığını belirten Çiğdem, Sunrice şirketinin ise diğer şirketlerin aksine işçi aldığını kaydetti. Çiğdem, şöyle konuştu:

''Küresel kriz hem çalışanlarda hem de işverenlerde moral çöküntüsüne yol açtı. Piyasalarda çok büyük psikolojik olumsuzluk yarattı. Çalışanlar tedirgin olmaya başladı. Antalya'da lüks yat üretim sektöründe bir çok firma işçi çıkardı. Şirket politikası olarak biz işçi çıkarmadık. Yine şirket politikası olarak, kişisel değil toplumsal birliktelik çerçevesinde hareket etmeyi sağlamak istiyoruz. Hiç olmazsa küresel krizin psikolojik etkisini silmek ve tüm sektörde çalışanlara moral vermek amacıyla, küresel krize karşı 'Patron-İşçi Dayanışması Günü' düzenledik. Küresel krizin psikolojik olumsuz etkisini gidermek için Serbest Bölgede patron ve işçilerle birlikte eğlenip, birlikte yemek yedik.''

Sunrice Yatçılık Şirketinin düzenlediği ''Patron-İşçi Dayanışması Günü''ne Antalya Serbest Bölgesindeki yat üretim firmalarında çalışan bine yakın şirket üst düzey yönetecisi ve çalışanı ile aileleri katıldı.

Davete katılanlara, açık büfe yiyecek-içecek ikram edildi. Çalışanlar müzik eşliğinde eğlendi.

Dayanışma etkinliğine, ABD ve Almanya'da yaşayan lüks vilalalar üreten şirketin patronu Herbert Baum ile eşi, çocukları ve yakın arkadaşları da katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*