Patronlardan KDV açıklaması

Patronlardan KDV açıklaması.12394
  • Giriş : 04.12.2008 / 22:15:00

Hükümet'ten KDV indirimi isteyen TÜSİAD Başkanı Erdoğan'ın indirime gitmeyeceğiz açıklamasına cevap verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, hükümetin IMF ile sürdürdüğü müzakerelerin yıl sonundan önce bitmesini arzu ettiklerini söyledi.

Avrupa İş Dünyası Konfederasyonu (BUSINESSEUROPE) temsilcilerinin oluşturduğu heyette yer alan Yalçındağ, AB dönem başkanı Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile yapılan görüşmenin ardından Paris'te Türk basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

''Türkiye'de KDV oranının indirilmesi'' ile ilgili bir soru üzerine Yalçındağ, kendilerine bu konuda bir soru yönetildiğinde, KDV oranının düşürülmesinin, tüketimi artıracağı ve bunun da devletin KDV gelirlerinde düşüş yaşanmamasına yol açacağı görüşünü dile getirdiklerini belirterek, IMF'nin buna karşı çıkması halinde hükümetin, iş dünyasının bu talebini ortaya koyarak, IMF ile müzakerelerde pozisyonunu güçlendirebileceğini ifade etti.

Sarkozy ile görüşmede Avrupa'daki iş dünyasının önceliklerini içeren bir belge sunduklarını belirten Yalçındağ, AB'nin genişlemesinin Türkiye ve Balkanları da içine alacak şekilde devam etmesini savunan Avrupa iş dünyasının görüşlerinin AB dönem başkanı Fransa'nın Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'ye iletildiğini sözlerine ekledi.

TÜSİAD'ın da temsil edildiği Avrupa İş Dünyası Konfederasyonu başkanlar konseyi toplantısı yarın sona erecek. Yarınki toplantıda küresel ekonomik krize karşı Avrupa iş dünyasının yeni stratejileri tartışılacak.

Toplantı sonunda, Avrupa Birliği'nin Türkiye ve Balkanlar'ı da kapsayacak şekilde genişlemesine yönelik önerilerinin de yer aldığı, konfederasyonun öncelikleri ve gündeme getirilen diğer konular, AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso'ya iletilecek.

Toplantılarda, TÜSİAD heyetinde Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ'ın yanı sıra TÜSİAD Genel Sekreteri Haluk Tükel ve TÜSİAD AB Temsilcisi Bahadır Kaleağası yer alıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*