Pau Orthez - Fenertbahçe Ülker: 89 - 67

  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

Euroleague C Grubu'nda 9. maçına çıkan temsilcimiz Fenerbahçe Ülker, deplasmanda karşılaştığı Pau Orthez'e 89 - 67 mağlup olurken gruptan çıkma şansını da tamamen tüketti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mücadeleye Britton Johnsen'in sayısı ile başlayan Pau Orthez'e Fenerbahçe Ülker Mirsad Türkcan ile cevap verdi. Maçın ilk dakikalarında her iki takım da sayı bulmakta zorlanırken, mücadelenin 3. dakikasına girilirken Fenerbahçe Ülker skordaki suskunluğunu bozarak Oğuz Savaş'ın basketi ile skoru 2-4'e getirdi. Bu dakikadan sonra oyuna ağırlığını koyan evsahibi ekip Ricardo Greer, Britton Johnsen ve Aaron Miles ile 9-0'lık bir seri yakalayarak skoru 11-4'e taşıdı. Rakibinin sayılarına Ömer Onan'ın serbest atıştan bulduğu sayılarla cevap veren Fenerbahçe Ülker farkı 5 sayıya kadar indirdi (11-6). Maçın 5. dakikası geçilirken Kaspars Kambala ve Ömer Onan ile sayılar bulan Fenerbahçe Ülker rakibi ile arasındaki farkı eriterek skoru 11-10 yaptı. Son 5 dakikada Clint Harrison, Michael Wright ve Ricardo Greer ile üst üste sayılar bulan Pau Orthez'e Fenerbahçe Ülker cevap vermekte zorlandı ve evsahibi ekip yakaladığı fırsatları iyi değerlendirerek ilk periyodu 28-17 önde tamamladı.

İkinci periyoda Ömer Onan'ın 3 sayılık basketi ile başlayan temsilcimize Clint Harrison ile cevap veren evsahibi ekip farkı da 10 sayıya kadar çıkarttı (30-20). İkinci periyotta Kaspars Kambala ile etkili olmaya çalışan sarı lacivertliler savunmasında basit hatalar yapınca potasında kolay sayılar gördü. Savunma ve hücum organizasyonlarını iyi yapamayan ve rakibine kolay fırsatlar veren Fenerbahçe Ülker maçın 18. dakikasına da 39-28 geride girdi. Bu dakikadan sonra özellikle Clint Harrison ile etkili olmaya devam eden Pau Orthez üst üste bulduğu sayılarla devrenin son 2 dakikasına da 42-30 önde girdi. Solomon ve Mirsad ile üst üste sayılar bulan Fenerbahçe Ülker farkı eritmeye çalışsa da ilk devre 46-34 evsahibi ekibin üstünlüğünde geçildi.

İkinci devreye İbrahim Kutluay'ın 3 sayılık basketi ile başlayan temsilcimize Britton Johnsen ve Aaron Miles ile karşılık veren Pau Orthez aradaki farkın azalmasına izin vermedi. Hücumlardan üst üste boş dönen ve rakibinin sayılarına da engel olamayan sarı lacivertliler maçın 25. dakikasını da 55-43 geride geçti. Bu dakikadan sonra Kaspars Kambala ve Rasim Başak ile sayılar bulan Fenerbahçe Ülker, savunmasında açıklar verip rakibinin sayılarına engel olamayınca farkı bir türlü eritemedi ve mücadelenin final periyoduna da Pau Orthez 10 sayı farkla 65-55 önde girdi.

Son 10 dakikaya Michael Bauer'in sayısı ile başlayan evsahibi ekibe İbrahim Kutluay'ın 3 sayılık basketi ile cevap veren sarı lacivertliler skoru 67-58'e taşıdı. Son periyotta özellikle Michael Wright ile etkili olan Pau Orthez yakaladığı 6-0'lık seri ile aradaki farkı 15 sayıya kadar çıkarttı (75-60). Rakibinin serisine Eddie Basden'in sayısı ile cevap veren Fenerbahçe Ülker, maçın başından beri oturtamadığı savunması ile sorun yaşamaya devam etti. Pau Orthez'in hücumlarını durdurmakta zorlanan ve rakibine kolay sayı şansı veren sarı lacivertliler maçın son 3 dakikasına girilirken farkın 16 sayıya kadar çıkmasına engel olamadı (77-61). İki dakika boyunca sayı üretmekte zorlanan ve rakibinin arka arkaya bulduğu sayılarla oyundan kopan Fenerbahçe Ülker mücadelenin son 1 dakikasına da 89-64 geride girdi. Son 1 dakikada İbrahim Kutluay ile sayılar bulan temsilcimiz mücadeleden 89-67 mağlup ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious