PAÜ rektörü de yasakçı çıktı

PAÜ rektörü de yasakçı çıktı .7979
  • Giriş : 02.02.2008 / 12:14:00

367'nin mucidi Kanadoğlu'nun rektör damadı da başörtüsü özgürlüğüne 'hayır' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Necdet Ardıç, başörtülü öğrencilerin üniversiteye girmesi halinde düzenin bozulacağını iddia etti.

Yargıtay eski Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun damadı olan rektör Ardıç, Denizli'de günlük yayınlanan Deha gazetesine yaptığı açıklamada, üniversitelerin tarafsız bir ortam olduğunu, bugüne kadar simgelerin giremediğini ileri sürdü. Ardıç, "Türban büyük bir sorun yaratacaktır, çünkü dinsel simgeyi veya bireysel simgeyi üniversiteye sokarsanız, başka simgelerin girmesine engel olamazsınız. Bugüne kadar sağlanmış olan huzur ortamı bozulacaktır." dedi. Türbanın serbest bırakılması halinde 12 Eylül öncesine dönüleceğini savunan Ardıç, şunları kaydetti: "12 Eylül öncesine geri dönme tehlikesiyle karşı karşıya gelinebilir. O dönemde yeşil bayraklar açılmış, sakallar bırakılmış, cübbelerle eylemler yapılmış, bıyıklar simge olarak bırakılmıştı. Tam bir savaş ortamı vardı. İşte bu serbestlik, o ortama geri dönüşü sağlar."

Eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, YÖK'ün 156 oyla ilk sırada bildirdiği Prof. Dr. Hüseyin Bağcı yerine, 42 oy az alan Necdet Ardıç'ı PAÜ'ye rektör olarak atamıştı.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious