Pavarotti'nin açıklanan vasiyeti oldukça ilginç!

Pavarotti'nin açıklanan vasiyeti oldukça ilginç! .11446
  • Giriş : 08.09.2007 / 08:59:00

Pankreas kanserine yenik düşen Pavarotti'nin açıklanan vasiyeti oldukça ilginç!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Pankreas kanserine 71 yaşında yenik düşen İtalyan tenor Luciano Pavarotti, bugün Modena Katedrali’nde yapılacak cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlanacak.

Cenaze töreninde varisi olarak kabul ettiği bir diğer İtalyan tenor, görme özürlü Andrea Bocelli, Pavarotti’nin en çok sevdiği Giacomo Puccini’nin "Turandot" operasından "Nessun Dorma" aryasını Modena Katedrali’nde org eşliğinde söyleyecek. 38 ülkenin çeşitli televizyon kanalları cenaze törenini naklen yayınlayacak.

İtalyan Hava Kuvvetleri’ne bağlı gösteri akrobasi timi "Frecce Tricolori" (Üç Renkli Oklar) cenaze töreni sırasında Modena kenti üzerinde 25 dakikalık saygı uçuşu yapacak.

Bu akşam Milano San Siro Meazza Stadı’nda oynanacak İtalya-Fransa Avrupa Futbol Şampiyonası grup eleme maçı öncesi düzenlenecek seremonide Pavarotti’nin sesinden "Vincero" aryası dinlenecek. Pavarotti aile mezarlığında toprağa verilirken kendi arzusu ile tabutunun üstüne koyu taraftarı olduğu Juventus’un bayrağı konulacak.

VASİYETİ AÇIKLANDI

Pavarotti’nin cenazesi için vasiyeti de ortaya çıktı. Pavarotti akçağaçtan imal edilmiş tabuta, son konserinde giydiği smokin, elinden hiç esirgemediği krem rengi mendili ile sol anahtarı desenli gül rengindeki ünlü eşarbının üzerine örtülmesini istemiş. Kutsanmış Hıristiyan tespihinin eline sarılmasını talep eden Pavarotti, yüzüne de sahne makyajı yapılmasını vasiyet etmiş.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious