Pavarotti'nin ölmeden önce yaptığı itiraflar olay yaratacak

Pavarotti'nin ölmeden önce yaptığı itiraflar olay yaratacak.11446
  • Giriş : 13.09.2007 / 10:17:00

Luciano Pavarotti’nin ölümünün birinci haftasında dostlarının yaptığı sarsıcı açıklamalar olay yaratacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Pavarotti’nin ölümünün birinci haftasında dostlarının yaptığı sarsıcı açıklamalar, büyük tenorun sekreteri Nicoletta Mantovani ile olan ikinci evliliğinin kábus gibi geçtiğini ortaya çıkardı. Pavarotti, "Eşim kızımı göstermemekle beni tehdit etti ve sadece parayı düşündü" demiş.

16 Ağustos’ta yattığı Modena Kliniği’nde yakın dostları müzisyen Leone Magiera ve jinekolog eşi Lidia’ya dert yanan "Big" Luciano, ikinci eşi Nicoletta Mantovani’nin birkaç yıldır yaşamı kendisine zehir ettiğini itiraf etmiş. La Stampa Gazetesi’ne göre Pavarotti, "Ölümümden sonra beni seven dostlarıma ve İtalya’ya anlatın ki kiminle evli olduğumu anlasınlar" diye içini dökmüş. Leone Maghiera konu ile ilgili olarak La Stampa’ya şöyle konuştu:

"16 Ağustos’ta kendisini ziyarete gittik. Güçlükle konuşuyordu. Eşi Nicoletta evine dinlenmeye gitmişti. Bize çocuklar gibi şöyle dert yandı: ’Çok mutsuzum. Nicoletta yıllardır bana eziyet ediyor. Beni yalnızlığa itti. Kimseyle görüştürmüyor. Adeta izole etti. Dostlarımı kapıdan çeviriyor. Kızlarım hakkında hep kötü şeyler söylüyor. Onlardan nefret ediyor. Asistanlarım Tino ve Veronica’yı bile işten attı. Sadece parayı düşündü. Kızım Alice’yı bana göstermemekle tehdit ederek hep gayri menkullerle ilgili belgeler imzalattı. Ya kafama bir kurşun sıkacaktım ya da pahalıya mal olan bir boşanmaya gidecektim. Benim ölümcül bir hastalığa yakalandığımı bildiğinden istediği gibi evliliği yönlendiriyordu. Son yıllarım çok mutsuz geçti çok."

Leone Magiera, Pavarotti’nin son dönemlerde çok sevdiği makarnayı yiyemediğini, konuşamadığını, öleceğini bildiğini ve ilk eşinden olan kızlarını istediği gibi görememenin mutsuzluğunu yaşadığını sözlerine eklerken ünlü tenorun vasiyeti üzerine bu itirafı yansıttıklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious