Paylaşılamayan kadın cinayeti

  • Giriş : 14.10.2006 / 00:00:00

Aksaray'da, 24 yaşındaki Keziban Zor'u dövdüğü gerekçesiyle öldürülen 25 yaşındaki Ömer Kılıç'ın katil zanlısı 26 yaşındaki Murat Çekiç ile bareberindeki 3 kişi, Mersin'de yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Geçen 9 Ekim'de meydana gelen olayda, iddiaya göre, fuhuş yapan Keziban Zor, kendini erkeklere pazarladığı öne sürülen Ömer Kılıç'ı terk ederek, Murat Çekiç ile birlikte yaşamaya başladı. Bu kez Çekiç'in erkeklere pazarladığı Keziban Zor, bir süre sonra tekrar Ömer Kılıç'ın evine giderek, Murat Çekiç'i terk ettiğini söyledi.

Kılıç, daha önce de kendini terk ettiği eden Keziban Zor'u tekme Tokat dövdü. Bu sırada, Keziban Zor'un peşinden gelen Çekiç, yüzü kan içinde evden çıkarken görünce çılgına döndü. Eve giren Çekiç, tartıştığı Ömer Kılıç'ı 7 kez bıçaklayarak öldürdü.

Cinayetten sonra Keziban Zor'u da yanına alarak kaçan Murat Çekiç'in peşine düşen polis, iki zanlının Mersin'de olduğunu belirledi. Mersin Emniyet Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekiplerinin yaptığı operasyonda, Çekiç ile Keziban Zor, İhsaniye Mahallesi'nde saklandıkları evde yakalandı. Evde bulunan arkadaşları Abdullah Gökkaya ve Cemil Demirtaş da gözaltına alındı.

Doktor kontrolü için Mersin Devlet Hastanesi'ne götürülen 4 kişi, bu sırada çekim yapan gazetecilere tepki gösterdi. Alınan sağlık raporları sonrası 4 zanlı, sorgulanmak üzere Aksaray'a götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious