'Pazar günü 20.45'te şampiyonuz!'

  • Giriş : 09.05.2006 / 00:00:00

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Adnan Polat, pazar günü saat: 20.45'te Turkcell Süper Ligi'ni şampiyon olarak tamamlayacaklarını iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polat; "Söyledim, yine de söylüyorum. Pazar akşamı saat: 20.45'te Türkiye şampiyonu Galatasaray olacak. Buna bütün kalbimle inanıyorum. Biz şampiyon olacağız. İstiyorsanız pankart olarak da bunu buraya yazabilirim" diye konuştu.


-"BEŞİKTAŞ MAÇINI KAZANMAMIZ ALLAH'IN LÜTFU"-


Beşiktaş ile oynadıkları maçın çok speküle edildiğini kaydeden Adnan Polat, "Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'le bir yemek yedik burnumuzdan getirdiler. O kadar çok spekülasyon yapıldı ki bunun cevabını sahadaki futbolcular verdi. Beşiktaş, Fenerbahçe ile oynadığı kupa maçının ilk devresi dahil olmak üzere Galatasaray maçında da sezonun en iyi maçını oynadı. Bizim galip gelmemiz de Allah'ın bir lütfü. Son saniyede Hasan Kabze'nin inanılmaz şutu ile galip geldik. Söylenecek fazla bir şey yok. Beşiktaş takımına, Galatasaray'a camialara, Yıldırım Demirören ve bana büyük haksızlık ettiler. Dimağlarında kötülükler olanların ürettiği bir maçtı bu. En iyisini sahada futbolcular cevaplandırdı." şeklinde konuştu.

Polat, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bugün yine olsa o yemeği yine yerdim. Yanlış bir şey yaptığımıza inanmıyorum. Bundan sonra da önümüzdeki sezon da bu tür şeyleri göreceksiniz. Galatasaray'la maç yapmayla gelecek tüm takımların yönetimlerine bir gün önceden yöneticilere getirebilirsek hakimleri ve gözlemcilerle yemek yemeyi planlıyoruz. Kulüp yöneticilerinin yemek yemelerinin Futbol takımlarının futbola yansımayacağını görmemiz lazım. Pişman değilim ve bundan sonra de devam edeceğiz. Biz yaptığımızın doğru olduğuna ve arasında art niyet olmadığını biliyoruz"


-"AZİZ YILDIRIM İLE ŞU SIRALAR YEMEK YİYEMEYİZ"-


Bir basın mensubunun, "Tüm kulüp başkanları ile yemek yemeyi düşünüyorsunuz bunlardan birisi Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım olabilir mi ? şeklindeki bir sorusuna Polat, "

Bugünlerde pek Aziz Yıldırım'la yemek yeme durumumuz yok şu anda. Biz öncelikle kendi maçımızı kazanmak istiyoruz. Bizim maçımızı herkes çok kolay görüyor ama unutmayın ki Fenerbahçe'ye 5 atan takıma 7 gol atan takımla karşılaşacağız. Oldukça zorlu bir maç oynayacağız tek düşüncemiz budur. Ali Sami Yen'deki ilk maçtan önce onlara da bu yemek davetimizi yine yapacağız. Onlar kabul eder, etmez bu teklifimizi ileteceğiz. Sadece Aziz Yıldırım'a değil bütün yönetici ve idarecilere de bu teklifi yapacağız." diye cevap verdi.

Rakipleri Kayserispor'un çok dikkat edilmesi gereken bir takım olduğunu vurgulayan Polat, "Kayserispor şu anda UEFA'ya gitmeye aday üç kulüpten biri. Bu maç onlar için de çok önemli. Sezonun en zor maçlarından biri olacak. Kimse Kayserispor'u çantada keklik görmesin. Nasıl Denizlispor'la Fenerbahçe çok büyük mücadele giyecekse Kayserispor de bizimle büyük mücadeleye girecek. Biz de bu şartlarda en iyi şekilde hazırlanıp kendi maçımızı kazanmanın düşüncesindeyiz." diye konuştu.

Sözleşmesi biten futbolcular konusunda sorulan bir soruya da Polat, "Sözleşmesi biten oyuncularla görüşmelerimize başladık. Hiçbir sorun yok. Pazartesi gününden itibaren gidecek kalacakların kararını vereceğiz. Sözleşmesi biten herkesle, kalmak isteyen herkesle masaya oturacağız. Gitmek isteyen de yok. Zaten Teknik Direktör Eric Gerets ile de sorun yok. Gelecek

sezonda teknik direktörümüz olacak" diye cevap verdi.

Polat, gelecek yılk i transfer politikalarını ise şöyle açıkladı:

"Sözleşmeleri bitmiş oyuncuları tercih edeceğiz. Ortada bir realite var. Galatasaray'ın mali sorunları sabahtan akşama çözülecek problemleri değil. Biz de bu realiteyi göz önünde bulundurarak bütçemizi ona göre yapacağız. Bu anlamda da sözleşmesi biten oyunculardan yana olacak"

Polat, ayrıca daha önceki yıllarda beraber çalıştığı yönetici Adnan Sezgin'le birlikte çalışmak istediklerini belirterek, "Sportif Direktörlüğü de olabilir. Başka şirketlerimizde de olabilir. Onun bilgi ve becerilerinden yararlanmak istiyoruz" diye konuştu.


-"CORDOBA'YA AYIP YAPILIYOR"-


Polat, ayrıca Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanan derbinin son dakikasında yemiş olduğu golle Beşiktaş tarafından büyük eleştiriye maruz kalan kaleci Cordoba'ya karşı ayıp yapıldığını söyledi.

Polat, Cordoba'nın eleştirilmesi konusunda da şunları söyledi:

"Onun gibi kaleciye büyük haksızlık yapıyorlar. Cordoba'ya ayıp ediyorlar. Uzun yıllardır bu takımda oynayan ve birçok maçta takımını kurtaran bir kaleci. Kolombiya Milli takımının kalecisi. Bir yerde o ülkeyi ve o ülkenin insanlarını da rencide ediyorlar. Tamamiyle tesadüfi bir degaj. Hasan Kabze'nin vuruşu da çok büyük bir şanstı. Orda da bütün Beşiktaş'ın nasıl mücadele ettiğini gördü. Bizim canımızı çıkardılar. Cordoba'ya bu haksızlığı yapmaması lazım insanların. Cordoba'ya böyle şeyler yapanı da ayıplıyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious