Pazar günü gürültü yapan 110 YTL ceza ödeyecek

Pazar günü gürültü yapan 110 YTL ceza ödeyecek.10223
  • Giriş : 15.06.2006 / 00:00:00

Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) öncesinde ve sınav esnasında gürültü yaparak öğrencileri rahatsız edenlere Kabahatler Kanunu hükümlerine göre 110 YTL para cezası kesileceği belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sınav öncesinde Çevre ve Orman İl Müdürlüğü, belediyeler ve Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ortak çalışma yapacağını belirten İl Emniyet Müdürü Orhan Özdemir, sınav esnasında öğrencilerin dikkatini dağıtacak her türlü dış faktörün giderileceğini kaydetti. Aksi bir durum davranış sergileyenlerin uyarılarak para cezasına çarptırılacağını kaydeden Özdemir, bu konuda vatandaşların duyarlı olmalarını istedi.

Sınav öncesi ve sınav esnasında inşatlardaki çalışmalara, düğünlere ve herhangi bir müzik aletiyle gürültü çıkartılmasına kesinlikle izin vermeyeceklerini kaydeden Özdemir, havai fişekle eğlenme ve düğün gibi aktivitelerin öğrencilerin uyku problemi yaşamaması için Cumartesi akşamından yasaklanacağını bildirdi.

Pazar günü sınav merkezlerine ulaşmakta sıkıntı yaşayan adayların 155 polis imdat hattına durumu bildirmeleri halinde kendilerine yardımcı olunacağını vurgulayan Özdemir, "Ancak adaylarımız dikkatli olsun. Hiç kimseye ihtiyacı olmayacakmış gibi hazırlık yaparak evden çıksınlar. Bu kendilerinin işini kolaylaştıracak." diye konuştu.

Kayseri Valisi Osman Güneş'de, ÖSS'ye gireceklerin mağdur olmamaları için il genelinde çeşitli tedbirler alındığını bildirdi. Otobüs terminaline ve Cumhuriyet Meydanına danışma merkezleri kurularak, adayların sınava girecekleri okullara ulaşmalarının sağlanacağını ifade eden Güneş, sınav günü giriş belgesi gösterenlerin belediye otobüslerinden ücretsiz yararlanabileceklerini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious