Pazara kadar değil mezara kadar

  • Giriş : 28.09.2006 / 00:00:00

Fanatik Fenerbahçeli annesine vefa için mezarlığını Sarı - lacivert renklerine boyadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde ikamet eden Mehmet Bacaksız (64), 84 yaşında vefat eden koyu Fenerbahçe taraftarı annesine vefa göstermek için Tavşanlı kabristanlığında kendilerine ait olan aile mezarlığını Sarı - lacivert renklerine boyadı.

5 yaşından beri kendisininde koyu bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu söyleyen Bacaksız, "Rahmetli annem Fenerbahçe hayranıydı. Geçen yıl şampiyon olamayınca çok üzüldü. Ama bu yıl şampiyon olacağımızı söylemişti. 6 kişilik aile mezarlığımızda bir düzenleme yapmak istedik. Aklıma 3 ay önce vefat eden anneme vefa gereği mezarlığa Sarı - lacivert renklerine boyamak geldi. Bu yüzden Fenerbahçe'ye olan tutkumuzu kabrimize de taşıdık. Hergün uğradığım mezarlıkta gönül verdiğim takımın renklerini görünce içim açılıyor. Mezarlık sevdiğim renklere boyanınca daha bir güzellik kazandı" dedi.

Mezarlıkların genelde bakımsız ve terk edilmiş bir görüntü çizdiklerini dile getiren Bacaksız, ''Ölene vefa için mezarlıklar güzel olmalı. Her birimiz eninde sonunda o adrese gideceğiz. Bence mezarlıklar, sevilen insanların ardında kalan küçük bir iz. Bu yüzden hem sevdiklerime hem de takımıma vefa adına böyle bir uygulamayı yaptım. Yoksa mezarlıkta ayrımcılık gibi bir niyetim yok'' dedi.

Tavşanlı'da kaset ticareti ile uğraşan Bacaksız, işyerinin her tarafını Sarı - lacivert renklerine boyamış. Yatak renginin bile Sarı - lacivert olduğunu belirten Bacaksız, takımına tutkunluğunun oturduğu kanepeden kahvaltı tabağına kadar hayatının her anına yansıdığını belirtiyor.

İyi bir Fenerbahçe taraftarı olan Bacaksız'a göre takımın şampiyon olamamasının nedeni kaleci Rüştü. Rüştü'nün çok iyi bir kaleci olduğunu ancak yaşlandığını ifade eden Bacaksız, "Recep ve Volkan'la 2 yıl şampiyon olduk. Rüştü artık kenara çekilmeli. Yoksa bu yılda şampiyonluktan endişelerim var" şeklinde konuştu.

Bacaksız, yeni transferlerden sadece Kezman'ı beğendiğini, UEFA Kupası'nda Randers'i yeneceklerini ve en az çeyrek finale kalacaklarını iddia etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious