Pazartesi okullar tatil olacak mı?

Pazartesi okullar tatil olacak mı?.8409
  • Giriş : 15.02.2008 / 15:46:00

İstanbul Valisi en çok merak edilen soruyu cevapladı. Pazartesi okullar tatil olacak mı?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Valisi Muammer Güler, habercilerin haftasonu beklenen yoğun kar yağışı ve okulların tatil edileceği olasılığı ile ilgili sorularını yanıtladı.

İstanbul Valisi Güler, meteorolojinin haftasonu için kar yağışı uyarısı yaptığını ancak okulların tatil edilip edilmeyeceği ile ilgili verilecek kararın öğrencilere ya bir gün önce saat 09.00'da ya da sabah 05.00'da verileceğini açıkladı.

Güler, "Keşke, kar yağışı olsun İstanbul'da barajlarımız dolsun. Okullar ile ilgili konuyu hallediriz biz, merak etmeyin, öğrencilerimizi mağdur etmeyiz" dedi.

Meteorolojinin haftasonu için kendilerine de bir yağış bildirisinde bulunduğunu belirten Vali Güler, "Tabi bunun genel hayatı ne kadar etkileyip etkilemeyeceği henüz daha belli değil. Geçen sefer de malumunuz çok kuvvetli bir kar yağışı bekleniyordu ama beklenen kar yağışı olmadı. Şimdi bakacağız, saat saat değerlendiriyoruz. Önlem gerektiği zaman, böyle bir karar alındığı zaman daha öncesinden çocuklarımıza duyuru yapılacak. Ya bir gün önce saat 19.00'da veya sabah 05. 00'da, yani çocuklarımız okullarına gitmeden önce bildirim yapılacak ama önce şu karın yağmasını bekliyorum" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious