Pegasus 21 uçak daha alıyor

Pegasus 21 uçak daha alıyor.11925
  • Giriş : 17.09.2008 / 15:58:00

Ali Sabancı, 21 uçak daha satın alacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Pegasus ve İzmir Hava Yolları (İZair) Yönetim Kurulları Başkanı Ali Sabancı, Türkiye'de 2003'ten itibaren hızlı bir büyüme içine giren sivil havacılık sektörünün hala gelişmeye yönelik çok önemli potansiyele sahip olduğunu söyledi. Sabancı, Pegasus için 21 adet daha uçak satın alıyoruz. Önümüzdeki 7 sene içerisinde bu alım kademeli olarak tamamlanacak" dedi.
Ali Sabancı, Pegasus ve İZair yöneticileri ve çalışanlarıyla, İzmir'de gazetecilerle gerçekleştirdiği sohbet toplantısında, Türk sivil havacılık sektörünü değerlendirerek, her iki hava yolu şirketinin hedefleri hakkında bilgi verdi.

Sivil havacılık sektörünün 2003 yılında iç hat uçuşlarının Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın büyük cesaretiyle rekabete açılmasıyla hızlı bir büyüme içine girdiğini ve bu büyümenin özellikle son 3 yılda üst düzeye ulaştığını ifade eden Sabancı, özel hava yolları olarak şimdi ikinci adımı, dış hat uçuşların da rekabete açılması konusunda beklediklerini belirtti.

Sabancı, iç pazardaki rekabet ortamından bir şikayetleri olmadığını, aksine kendilerine duydukları güvenle rekabetin her zaman teşvik edilmesine inandıklarını belirterek, "Biz şu anda, Pegasus için 21 adet daha uçak satın alıyoruz, önümüzdeki 7 sene içerisinde bu alım kademeli olarak tamamlanacak. Bu uçakların tanesi 65 milyon dolar. Şimdi ben bunları apronda fotoğraf çektirmek için almıyorum. Türkiye içinde 13 saat uçsun, mümkün mertebe yurt dışı tarifeli sefer yapsın diye alıyoruz" diye konuştu.

İZair'in de 2009 yazına kadar bugün 3 olan uçak sayısını kiralama yöntemiyle en az 5'e çıkaracağını bildiren Sabancı, Esas Holding bünyesinde Pegasus ile faaliyet gösteren İZair'in de artık yatırımı hak eden, büyüme sürecinde ilerleyen bir şirket olduğunu ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*