Pegasus'ta bu sözcüklere ceza var!

Pegasus'ta bu sözcüklere ceza var!.15217
  • Giriş : 19.10.2006 / 00:00:00

Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, toplantılarında, ’zaten’ ve ’ama’ gibi sözcükleri kullanan yöneticilere para cezası uyguladığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kendisinin de toplantılarda bu kelimeleri kullandığında ceza ödediğini kaydeden Sabancı, şöyle konuştu:

"Toplantılarımızda ’fakat’, ’ama’ ve yabancı arkadaşlardan İngilizce ’but’ sözcüklerini kullananlara para cezası uyguluyorum. Bu uygulamanın şirket içerisinde çalışan arkadaşlar arasındaki iletişim ve samimiyeti artırdığına inanıyorum. Örneğin, ’zaten’ sözcüğünü kullanana 10 YTL, ’ama’ ve İngilizce ’but’ sözcüklerini kullanlara 5 YTL para cezası uyguluyoruz. Toplantılarımızda sakıncalı sözcükleri kullanan arkadaşlarımdan topladığım 6 bin YTL’yi Lösemili Çocuklar Vakfı’na bağışladım. Bundan da ayrı bir zevk aldım." Pegasus Hava Yolları Yöneticilerinin ilk başta yadırgadıkları bu uygulamaya alıştıkları ve uygulamadan memnun oldukları öğrenildi.

Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü Özlem Mutluer, şimdiye kadar sakıncalı sözcükleri kullanmamaya çok dikkat etmesine rağmen 25 YTL ceza ödediğini ancak bu paraların sonuçta hayır kurumlarına gitmesinden dolayı da mutlu olduğunu söyledi.

Mutluer, önümüzdeki günlerde sadece sakıncalı sözcükleri kullananlarla birlikte birisinin konuşmasını kesenlerin de ceza ödeyeceklerini ancak ceza tarifesinin henüz açıklanmadığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious