'Pegasus'un önemli prensibi dakiklik'

'Pegasus'un önemli prensibi dakiklik'.11663
  • Giriş : 16.09.2007 / 14:40:00

İz-Air Genel Müdürü Gürol Yüksel, Pegasus Havayolları'nın Türkiye'nin en düşük maliyetle uçan havayolu olduğunu belirterek, "Bizim en önemli prensibimiz dakikliktir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Adana HiltonSa Oteli'nde Pegasus'un acentalarına verdiği iftarda açıklamalarda bulunan Yüksel, Pegasus Havayolları şirketinin İz-Air'in yüzde 20'lik hissesini satın alarak yönetime hakim olduğunu ve böylece işbirliğine gittiklerini söyledi. Pegasus olarak düşük maliyetle uçan tek havayolu şirketi olduklarını belirten Yüksel, Pegasus'un havayolu taşımacılığı piyasasında etkinliğini her geçen yıl daha fazla arttırdığını söyledi.

8 ay içerisinde iç hatlarda yaklaşık 3 milyon 700 bin yolcuyu taşıdıklarını kaydeden Yüksel, filolarında halen Pegasus'a ait 15 ve İz-Air'e ait 3 uçağın bulunduğunu söyledi.

Günde yaklaşık 90 sefer düzenlediklerini anlatan Yüksel, filolarını genişletme kararı aldıklarını ve 3 yıl içerisinde filolarındaki uçak sayısının 30'a ulaşacağını kaydetti.
Eskiye oranla insanların daha fazla havayolunu tercih ettiklerini ve pazarın giderek büyüdüğünü belirten Yüksel, "Bizim uçağımızın havaalanından kalış süresi sadece 30 dakikadır. İnsanlar gideceği yere hemen ulaşmak ister. Bu yüzden bizim en önemli prensibimiz dakikliktir, zamanında uçmaktır" dedi.

Yüksel, Pegasus olarak uçak içerisindeki ikramları kaldırdıklarını ve bunu uçuş ücretine yansıttıklarını da sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious