" />

Peker Açıkalın hayatını kaybetti mi?

Peker Açıkalın hayatını kaybetti mi?.20639
  • Giriş : 21.04.2011 / 09:05:00
  • Güncelleme : 27.08.2016 / 23:54:21

Peker Açıkalın kaldırıldığı hastanede tedavisi devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavisi süren Peker Açıkalın’ın dün ayağa kalkıp yürüyebildiği belirtildi.

Açıkalın’ın ailesi adına açıklama yapan yakın arkadaşı Birol Gül, “Bugün odasında sabah yürüyüş yaptı. Her şey yolunda gidiyor” dedi.

Peker Açıkalın’ın yaşadıkları Okan Bayülgen’i korkuttu. Milliyet'in haberine göre, önceki gece ekrana gelen Disco Kralı programında bu olayın ardından yaşadığı psikolojiyi paylaşan Bayülgen, konuklardan birinin “Çok mülayim biriymiş” yorumu üzerine “Mülayim falan değildi. Son dönemde silah satın almış falan, herkese silahını gösteriyormuş, silah çekiyormuş... Ama bu olayda böyle bir şey yapmamış. Açıkalın’ın trafik polisiyle yaptığı bu tartışma ve yaşadıkları gösteriyor ki, bu kez gayet mülayim davranmış ama polise saygısızlık yapmadı diye neden çocuğu babasız kalsın? Ulan bende mi böyle öleceğim?” dedi.

Peker Açıkalın

Kılıçdaroğlu, Peker Açıkalın'ı ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde kalbinden rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan sanatçı Peker Açıkalın'ı hastanede ziyaret etti. Kılıdaroğlu, Açıkalın'ın sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Bir dizi program için İstanbul'da bulunan Kemal Kılıçdaoğlu, Kartal Koşuyolu Göğüs ve Kalp Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören Peker Açıkalın'ı ziyaret etti. Doktorlardan bilgi alan Kılıçdaroğlu, hastane çıkışında basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Kılıçdaroğlu, "Peker beyin sağlık durumu çok iyi. Kendisini gördüm. Hastaneden çok memnun. Umarım kısa sürede yoğun bakımdan çıkar ve kameraların karşısına geçer." diye konuştu.

"Aday adaylığıyla ilgili bir şey konuştunuz mu? şeklindeki soruya Kılıçdaroğlu, "Hayır, onlarla ilgili herhangi bir şey konuşmadık. Ama espriler yaptı." diye karşılık verdi. Kılıçdaroğlu, Açıkalın'ın yaşanan olayı anlatmadığını, sadece günlük politik espriler yaptığını belirtti.

Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın 'dışarıdan aday bulamadıkları için Silivri'den aday gösteriyorlar, adeta maskeli balo' benzetmesinin hatırlatılması üzerine, "Söyler o, önemli değil." ifadelerini kullandı.

Bu arada, Peker Açıkalın'ın sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan Damar ve Kalp Cerrahisi Uzmanı Dr. Fuat Büyükbayrak, Açıkalın'ın sağlık durumunun iyiye gittiğini belirtti. Büyükbayrak, "Peker Açıkalın'ın yaşamsal parametreleri stabil olarak seyretmektedir. Kalp ritminin düzene girmesi sonrası geçici kalp pili bekleme moduna alınarak takibi sürdürülmektedir. Yapılan nöroloji konsültasyonunda nörolojik tablonun düzeldiği saptanmıştır. Bilinç durumu anlamlı bir şekilde iyileşmeye devam etmektedir." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*