Peker'in 53 yıla kadar hapsi istendi

  • Giriş : 29.06.2006 / 00:00:00

Sedat Peker'in 53 yıla kadar hapsi istendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yeraltı dünyasının ünlü ismi Sedat Peker'in "Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek" suçundan yargılandığı davada, tutuklu 4 sanıktan 2'si tahliye edildi. Cumhuriyet Savcısı, Sedat Peker'in 53 yıla kadar hapisle cazalandırılmasını istedi.
İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya, tutuklu sanıklar Sedat Peker, kardeşi Atilla Peker, Ali Bin Kalkan ve İlhan Özbek katılırken, tutuksuz sanıklardan Avukat Şirin Berk, Avukat Çağatay Özdemir, Cafer Özdemir ve Servet Kaçamak da duruşmada hazır bulundu.

Duruşmada sözalan Sedat Peker, "Hapishanede tedavim devam ettiği ve Adalet Bakanlığı'ndan yazılar geç geldiği için sağlık sorunları yaşıyorum. Tedavimin dışarıda yapılması için tahliye kararı verilmesini talep ediyorum." diye konuştu.

Mütalasını okuyan Cumhuriyet Savcısı Selim Berna Altay ise, suç örgütünün lideri olduğu gerekçesi ile Sedat Peker'in 53 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını istedi.

Savunma avukatlarını dinleyen mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Ali Binkalkan ve İlhan Özbek'in tahliye edilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious