Pekkan: "Aldatmadım, aldatıldım"

  • Giriş : 26.02.2008 / 18:13:00

ENBE orkestrası ile sahneye çıkan Ajda Pekkan, özel hayatına dair çarpıcı bir itiraflarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ünlü sanatçı, kameraların kapalı olduğu dakikalarda seyircilerle dertleşti ve onlara "Ben hayatım boyunca aldatılan kadın oldum. Süper star olmanız, aldatılmayacağınız anlamına gelmiyor. Yorumladığım çoğu şarkıda da bu konuyu işlemişizdir" dedi.

Aşk değil iş ilişkisi

Ajda Pekkan, reklam anlaşması yaptığı Polisan'ın Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Bitlis'le aşk yaşadığına dair çıkan haberlerle ilgili bir açıklama gönderdi. Bitlis'le iş dışında hiç görüşmediklerini söyleyen Pekkan, açıklamasında şu satırlara yer verdi: "Öncelikle bilinmesini isterim ki, Polisan firmasıyla benim adıma ekibimin yürüttüğü, profesyonel bir iş ilişkisinin dışında iletişimim bulunmamaktadır. Profesyonel bir çalışmanın, bir ilişki olarak yansıtılmasından son derece rahatsızım. Yıllardır dinleyicinin gözünde modern, çağdaş Türk kadınını temsil ediyorum. Ve bir aşk yaşadığında bunun için kimseden izin almam, almayacağım. Haberlerin bir de 'istenme-istenmeme meselesi gibi, sığ bir bakış açısı' ile süslenmesi üzücüdür.

Pekkan ayrıca özel hayatı ile ilgili çıkan haberlere ile ilgili basın mensuplarına yolladığı yazılı açıklamada;


Değerli medya mensupları,

Meslek hayatını, her zaman özel hayatının önünde tutmuş ve sizlerle ilişkisini de hep bu doğrultuda yürütmüş bir isim olarak, son günlerde hakkımda yapılan haberleri üzüntü ile takip ediyorum.

Son olarak 25 Şubat Pazartesi günü adımın geçtiği haberi hem kendi adıma, hem de saygın gazetecilerin adına utanç içinde okudum. Öncelikle bilinmesini isterim ki, Polisan firmasıyla benim adıma ekibimin yürüttüğü, profesyonel bir iş ilişkisinin dışında iletişimim bulunmamaktadır.
Bir reklam anlaşması ile 1 yıl boyunca sözkonusu firma ile çeşitli aktivitelerde yan yana geleceğimizi zaten bir süre önce sizlere duyurmuştuk.  Bu çalışmalar nedeniyle önümüzdeki günlerde de, beni firmanın yetkilileri ile yan yana göreceksiniz. 

Profesyonel bir çalışmanın, bir ilişki olarak yansıtılmasından son derece rahatsızım. Kaldı ki, yıllardır özel hayatına dair hiçbir şeyi gizli yaşamak derdine düşmemiş bir kadın olarak, hakkımdaki haberlerde düşürüldüğüm durumu Türk kadınına hakaret kabul ediyorum.  Aşk, kimsenin rızasıyla, izniyle yaşanmaz.
Bugün gördüğüm haberin içeriğinin yalan olması bir yana, bakış açısı ve dili, üstelik bir kadın gazetecinin kaleminden çıkması, son derece üzücü.  Ajda Pekkan, yıllardır dinleyicisinin gözünde modern, çağdaş Türk Kadınını temsil eder. Ve bir aşk yaşadığında bunun için kimseden izin almamıştır, almayacaktır. Yalan haberlerin bir de "istenme-istenmeme meselesi gibi, sığ bir bakış açısı" ile süslenmesi gazetecilik adına da üzücüdür. Hakkımda birkaç gündür yazılan haberler ile ilgili bana veya ekibime hiçbir şekilde soru sorulmamasının, haberin doğruluğunun teyidi için en ufak bir çabaya gösterilmemesinin takdirini de sizlere bırakıyorum. Konuyla ilgili hukuki işlemlere de başlandığını belirtmek isterim.

Siz değerli medya mensuplarından, profesyonel iş ilişkilerimin okuyucularınıza, izleyicilerinize, hayranlarıma farklı şekilde yansıtılmamasını rica ediyorum.
 
Sevgilerimle

Ajda Pekkan

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious