Pele Maradona'ya çattı

Pele Maradona'ya çattı.19789
  • Giriş : 21.04.2008 / 17:06:00
  • Güncelleme : 21.04.2008 / 17:24:23

Bu açıklamalar futbol dünyasını kışkırtacak. Brezilyalı futbol efsanesi Pele, Maradona'yı doping yapmakla suçlayarak kendisine verilen ödüllerin geri alınması gerektiğini söyledi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Brezilya'da yayınlanan O Estado de Sao Paolo gazetesine konuşan Pele, Diego Armado Maradona'nın "harika" bir futbolcu olduğunu doğrulamakla beraber, "Top sağ ayağındayken dribling yapamıyordu. Kafa toplarında da iyi değildi. Yanli komple bir oyuncu değildi" diye konuştu.

Birçok atletin, elde ettiği ödülleri dopingli çıkması nedeniyle kaybettiğine dikkat çeken Pele, "Neden onca atlet doping sayesinde kazandığı ödülleri kaybederken Maradona kaybetmiyor?" sorusunu sordu.

"Di Stefano, Maradona'dan iyi"

Real Madrid'in 1950 ve 1960'lardaki efsane golcüsü Alfredo di Stefano'ya büyük övgüde bulunan Pele, "Di Stefano, Maradona'dan iyiydi, çünkü daha komple, daha hızlı bir oyuncuydu. Ayrıca daha çok gol attı" dedi.

"Benim tarzıma en çok Zico yaklaştı"

Bugün Fenerbahçe'nin teknik direktörlüğünü yapan ve Futbol oynadığı yıllarda "Beyaz Pele" olarak da adlandırılan Arthur Zico'nun futboluna da değinen Pele, "Zico, oyun tarzı olarak bana en yakın futbolcuydu. Boşlukları doldurur, pas verir, gol atar, ceza sahasına ani driblingler yapardı" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious