Pele onuruna gala yemeği

Pele onuruna gala yemeği.13488
  • Giriş : 23.11.2007 / 16:10:00

Sosyal Danışmanlık tarafından düzenlenen Perakende Günleri kapsamında Türkiye'de bulunan Brezilyalı efsane futbolcu Pele onuruna, Sait Halim Paşa Yalısı'nda gala yemeği verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Soysal Danışmanlık ve Show TV'den yapılan yazılı açıklamada, Show TV evsahipliğinde Pele onuruna verilen basına kapalı gala yemeğinde, Milli Eğitim Bakanlığı, Tuvana Okumaya İstekli Çocuklar Vakfı (TOÇEV) ve Show TV'nin yürüttüğü "Yaşasın Okulumuz" projesine gelir sağlamak amacıyla açıkartırma düzenlendi.

Açıklamada, gecede yapılan açıkartırmada Trabzonspor eski Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ile Mudo'nun sahibi Mustafa Taviloğlu, Pele imzalı Milli Takım formasına 200 bin YTL'lik bağış karşılığında sahip oldu.

Toplanan bağışın, Show TV ve TOÇEV ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen "Yaşasın Okulumuz" projesi kapsamında köy okullarının onarımına harcanacağı kaydedildi.

Düzenlenen gecede konuşan Pele, UNICEF ve UNESCO'da yaptığı gibi zor durumdaki insanlara ve çocuklara yardım etmek için Türkiye'de olduğunu belirtti.

Alex ve Nobre'nin Türkiye'de Brezilya'yı çok iyi temsil ettiklerini belirten Pele, futbolcuları tebrik etti.

Show TV Genel Müdürü Saner Ayar ise Çukurova şirketlerinden Turkcell, Digiturk ve Inteltek'in her yıl toplam 261.5 milyon dolarlık Futbol bütçesi ile Futbol yatırımlarına öncülük ettiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious