Pele Türkiye'ye geliyor

Pele Türkiye'ye geliyor.20612
  • Giriş : 05.06.2007 / 16:41:00
  • Güncelleme : 05.06.2007 / 16:45:12

Efsane Pele, 21-22 Kasım 2007 tarihlerinde Perakende Günleri için Türkiye'ye geliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu Efsane Pele, 21-22 Kasım 2007 tarihlerinde Soysal tarafından 7'ncisi düzenlenecek olan Perakende Günleri için Türkiye'ye geliyor.

Pele, perakende ve iş dünyasına "Sürdürülebilir Başarı" konusunda bir konuşma yapacak. Son yılların en hızlı gelişen sektörlerinden biri olan perakende sektörü; Pele'den 'başarıyı uzun yıllar boyunca geliştirerek devam ettirme'yi dinleyecek.

Futbol dünyasında kırılmadık rekor bırakmayan, bütün dünyada futbolun güzelliğinin temsilcisi olarak gösterilen, yüzyılın yetiştirdiği en başarılı insanlardan biri olarak kabul edilen Pele, Perakende Günleri için Türkiye'ye geliyor. Pele, Soysal tarafından 21-22 Kasım tarihlerinde bu yıl 7'ncisi düzenlenecek olan Perakende Günleri'nde "Sürdürelebilir Başarı" konusunda konuşacak.

Bir röportajında başarıyı "Bir raslantı değildir. Çok çalışmaktır, öğrenmek, azim, fedakarlık ve hepsinden önemlisi yaptığın işi sevmektir" diye tanımlayan Pele, başarısını sürdürülebilir kılmasının sırlarını Perakende Günleri'nde açıklayacak.

PELE KİMDİR?

Nijerya'da sadece O'nun futbolunu izleyebilmek için Biafra ile yapılan savaşta iki günlük ateşkes ilan edilen, tekniği, rekorları, centilmenliği ile dünyanın izlediği bir futbolcu olan Pele, 1940 yılında dünyaya geldi. 1955'te geçtiği Santos Kulübü'nde 1956'da A takımına alındı. İlk Dünya Şampiyonluğu'nu 1958'de tattı. Üç Dünya Kupası kazanan ilk isim oldu.
1962 Şili Dünya Kupası'nda harikalar yapan "Siyah Inci"ye zengin Avrupa takımları talip oldu. Fakat, onun yurt dışına transfer olmasını istemeyen Brezilya Hükümeti Pele'yi "Ulusal Hazine" ilan etti. 1977 yılında jübilesini yaptığında, gazeteler, "Gökyüzü dahi dayanamadı ve ağladı" diye yazdı. 1978'de Uluslararası Barış Ödülü'ne layık görüldü.

Pele, 1994-98 yıllarında Brezilya Spor Bakanlığı'nı yürüttü. Birleşmiş Milletler Ekoloji ve Çevre temsilciliği görevini üstlendi. 1999'da Uluslararası Olimpiyat Komitesi, hiçbir Olimpiyat'ta yer almamış olmasına rağmen Pele'yi "Yüzyılın Atleti" seçti.

Halen, spor dünyasında, iş dünyasında ve sosyal sorumluluk alanında tüm dünyada aktif çalışmalar yürütüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious