Pele'nin şok iddiası!

Pele'nin şok iddiası!.13687
  • Giriş : 22.03.2009 / 21:03:00

Brezilya futbolun efsane isimlerinden Pele,bu dönemin önemli yıldızlarından Ronaldo ve Robinho ile ilgili şok bir iddia ortaya attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Efsane oyuncu Pele'nin iddiasına göre, Sao Paolo'da turizm sektöründe faaliyet gösteren bir iş adamının Sao Paolo'da düzenlediği partide, Ronaldo ve Robinho'nun uyuşturucu kullandığını ifade etti.

Efsan oyuncunun oğlu Edinho kokain kullandığını itiraf ettiği mahkemece yargılanıyor. Mahkeme sırasında Pele'nin sözleri Futbol kamuoyunun karıştıracağa benziyor.

Oğlunun uyuşturucu sorunu hakkında mahkemede konuşan Pele'nin, “Futbol ile uyuşturucuyu bir arada anmak yanlış olur. Çünkü sadece Ronaldo ve Robinho gibi birkaç olay dışında bu işlerle uğraşan fazla oyuncu yok” dediği iddia edildi.

Benzer bir sorunla uzun süre mücadele eden Maradona'ya da göndermede bulunmayı ihmal etmeyen Pele, “Oynadığı dönemde dünya çapında bir oyuncuydu ancak daha sonradan kendisine yaptıkları ortada” dedi.

Gençlerin bu tip sorunlar yaşayan futbolcular yerine Kaka, Michel Platini ve Franz Beckenbauer gibi düzgün oyuncuları örnek alması gerektiğini belirten eski Santoslu yıldız oyuncu, “Kaka çok iyi bir örnek. Bundan önceki dönemden de Michel Platini ve Franz Beckenbauer gibi isimler örnek alınabilir. Futbolun içinde çok iyi insanlar var ve birkaç kötü örnek yüzünden herkesi suçlamamak gerekir” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*