Pelin Batu'yu köpek ısırdı

Pelin Batu'yu köpek ısırdı.21071
  • Giriş : 31.05.2008 / 12:47:00

Sokakta bulduğu köpeği evine alan oyuncu Pelin Batu, kendisini ve arkadaşlarını ısıran köpeği evinden çıkaramayınca belediyeyi aradı. Batu ve dostları kuduz aşısı oluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlualice'nin aktardıkları

Oyuncu Pelin Batu’nun sokakta bulup eve aldığı köpek başına iş açtı. İstanbul Üsküdar’da oturduğu müstakil evden çıkan Batu, önceki sabah sokakta kurt kırması bir köpekle karşılaştı.
Boğazında tasma bulunan köpek, bir süre sahibiymiş gibi Batu’yu takip etti. Hayvanseverliğiyle tanınan oyuncu çok sevdiği bu sahipsiz köpeği evine götürüp beslemeye başladı.
Gitmemek için diretti
Şanslı köpek, Pelin Batu’ya olduğu gibi akşam eve gelen oyuncunun kardeşine ve arkadaşına da ilgi gösterdi. Batu’nun misafirleri, evin yeni misafirini sevmeye başladı.
İşte ne olduysa o sırada oldu. Birkaç dakika öncesine kadar her hareketiyle kendini sevdiren köpek, Batu’nun arkadaşını ısırdı. Hemen devreye giren Batu, tasmasından tutup köpeği dışarı atmak istedi.
Dışarı çıkmamak için ayaklarını yere sürten köpek, bu kez de Pelin Batu’ya saldırdı. Batu’nun sokaktan alıp gün boyunca besleyip sevdiği köpek, genç oyuncunun sağ topuğunu ısırıp kanattı.
Batu ve arkadaşı, kuduz aşısı yaptırmak için Acıbadem Hastanesi’nin yolunu tuttu.
Hastaneye gittiklerinde kuduz aşısını sadece devlete ait belli hastanelerin yaptığını öğrenen Batu ve arkadaşı bu kez soluğu Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde aldı.
Kuduz aşılarının ilkini yaptırıp eve dönen Batu, sabah kalktığında bir sürprizle daha karşılaştı.
Evi daha da sahiplendi
Evden dışarı attığı köpek, dış kapı ile sokak arasındaki merdivenlerin başını kendine mesken tuttu.
Köpek korkusundan evinde hapis kalan Pelin Batu, “Belki karnı doyduktan sonra gider” düşüncesiyle zaman zaman kapıyı aralayıp hayvana yemek vermeyi de ihmal etmedi.
Köpek yedikçe uzaklaşmak yerine, eve sahiplenmeyi tercih edince Batu, köpeği alıp barınaklarına götürmeleri için, istemeye istemeye de olsa belediyeyi aradı.
‘Çok üzgünüm’
Pelin Batu, “Boynunda tasma olan bir köpekti. Ya bir evden kaçmış ya da sokağa bırakılmış. Evden çıktığımda sokakta peşime takıldı, ben sevdikçe karşılık verdi, ama akşam olunca değişti. Şu anda belediyenin hayvan barınağında değil de evde olmasını çok isterdim, çok üzgünüm” dedi.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious