Pelitlispor sitesinde 'tehditlere devam'

Pelitlispor sitesinde 'tehditlere devam'.13161
  • Giriş : 05.02.2007 / 00:00:00

Dink cinayetinin azmettiricisi olarak tutuklanan Yasin Hayal'in futbol oynadığı Pelitlispor'un adını taşıyan internet sitesinde, bu kez de cinayete övgüler ve yeni ölüm tehditleri yer alıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Daha önce Hayal'in Yeni Pelitlispor'a gelmesinin "bomba transfer" olarak duyurulduğu sitenin forum bölümünde, hem Ogün Samast'a, hem de Hayal'e övgüler düzülüyor. Kulübün internet sitesinde yer alan şaşırtıcı övgü ve tehditler, daha önce de medyada yer almasına rağmen, benzeri cümlelerin sitede hala yer bulması dikkati çekiyor.

Sitede, Hayal'in "akıllı olsun" dediği yazar Orhan Pamuk ile Ermeni Patriği Mesrob II ve gazeteci Etyen Mahçupyan'a yönelik tehditler de bulunuyor. Foruma katılan bir üye, "Sıra Orhan Pamuk'ta" diyerek hakaretlerde bulunduktan sonra "Bütün Türk düşmanları Türk kurşununu yemeye mahkumdur" diyor.

Başka bir katılımcı ise, "Benim kızdığım nokta ise Ogün'ün yaşı çok küçüktü ona kızdım. Onun yaşıyacak şeyleri vardı, ben 18 yaşındayım hayatımın baharındayım bir askerlik zamanı gelsin, bitsin, beni görür duyarsınız. Biz kurusıkı sıkmıyoruz" ifadesini kullanıyor.

Forum bölümünde yer alan görüşlerden bazıları şunlar:

- "Davanıza saygı duyuyorum kısacası Allahınıza kurban bu ülkede sizler gibi vatanseverler olduğu sürece kansızlar barınamaz bu topraklarda." - "Bu vatan için kurşun sıkan da kurşunu yiyen de kahraman değil miydi? Şimdiki kahramanımıza niye saygı göstermiyorsunuz!" - "Ogün Samast senin her zaman yanındayım" - "Can dediniz, canımızı verdik. Kan dediniz, kanımızı verdik. Biz bu vatanı karşılıksız sevdik. Serseri lafını hak etmeDik.!" - "Bir Ogün Samast Gider Bir Baska Ogün Samast Gelir..!! Hepimiz Ermeniyiz diye anıranlar.. Sizin nüfusunuzun katları kadar Ogün Samastlarımız var..!! Akıllı olun.!" - "Hepimiz Trabzonluyuz, hepimiz Türküz, hepimiz Ogün Samastız, hepimiz Mehmet Ali Ağcayız.."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious