Pelosi: Ziyaretim Bush için faydalı oldu

  • Giriş : 07.04.2007 / 00:00:00

ABD Temsilciler Meclisinin Demokrat kadın başkanı Nancy Pelosi, Orta Doğu ziyaretinin, ABD Başkanı George Bush için faydalı olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Pelosi, ziyaretinin sonunda ülkesine dönerken kısa bir mola verdiği Portekiz'de AP'ye yaptığı açıklamada, ziyaretinin, Irak konusunda ayrılıkları bulunmasına rağmen ABD'nin terörizm konusunda birlik olduğunu gösterdiği için faydalı olduğunu belirtti.

Bush'un, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ile görüştüğü için ağır şekilde eleştirdiği Pelosi, görüşmede "ilettikleri mesajın Başkan Bush'un mesajıyla aynı olduğunu" ifade etti.

Pelosi, "daha da tuhafının, kendi mesajlarının, ziyareti büyük ilgi çektiği için daha da etkili olması olduğunu" söyledi.

Nancy Pelosi, "Beşşar Esad'ın, ABD'de görüş ayrılıkları bulunmasına rağmen Başkanla kongre ve demokratlar arasında bölünme olmadığı mesajını açıkça aldığını" da belirtti.

Pelosi, Portekiz'den ayrılmadan önce gazetecilere yaptığı açıklamada da ziyaretinden pişmanlık duymadığını, terörle mücadele ve Orta Doğu barışı konularına odaklanılan görüşmeler gözönünde tutulduğunda çok etkili bir ziyaret olarak nitelendirilebileceğini ifade etti.

Pelosi, Suriye Devlet Başkanı Esad ile çarşamba günü bir araya gelmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious