Penaltı atamadık, ama golü yedik

Penaltı atamadık, ama golü yedik.13151
  • Giriş : 28.11.2008 / 22:57:00

Trabzonspor Teknik Direktrü Ersun Yanal, Kayserispor maçını değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Trabzonspor Teknik Direktrü Ersun Yanal da kotrollü oynayıp oyunu istedikleri noktada götürürken atamadıkları penaltı karşılığında, penaltıdan gol yediklerini söyledi.

Oyunun 15-16 dakikalık bölümünde 10 kişi mücadele ettiklerini, Kayserispor'un, savunması iyi bir takım olduğunu ifade eden Yanal, ''Kayserispor, bugüne kadar 6 gol yemişti. Puanları paylaştık. Her takımın zorlanarak puan alacağı bir lig var. Bugün oyuncularımın zaman zaman iyi mücadelesi, oyuna katkıları iyiydi'' ifadesini kullandı.

Hakemlerle ilgili çok fazla yorum yapmadığını belirten Yanal, şöyle konuştu:

''Trabzonspor'un maçlarının zorluk derecesi, ligde bulunduğu pozisyon göz ardı edilmemeli. Önemli olan hakemlerin oyuna katkısı. Bugün pozisyonları net olarak göremedim. Trabzonspor takımı, hiçbir hakemi baskı altına alacak, söylemleriyle onları rahatsız edecek davranışta bulunmayacak. Elbette bizim de avantajlı olacağımız bir maç olacaktır.''

Yanal, maçtan önce penaltı için Umut ve Yattara'yı tercih ettiğini, Umut'un kendini iyi hissettiğini söyleyip atışı kullandığını belirterek, penaltının kaçmasının doğal olduğunu ifade etti.

KAYSERİSPOR CEPHESİ

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, rakip takıma göre daha çok pozisyona girdiklerini belirterek, ''değerlendirebilseydik, galip gelebilirdik'' dedi.

Kafkas, 1-1 biten Trabzonspor maçının ardından yaptığı açıklamada, iki takımın da iyi mücadele ettiğini, çok tempolu bir maç oynandığını söyledi.

Takımının oyunundan memnun kaldığını ifade eden Kafkas, ''Rakibe göre pozisyonumuz daha fazlaydı. Değerlendirebilseydik galip gelebilirdik. Son 3-4 haftadır pozisyonları değerlendiremiyoruz. Bu sorunu çözmemiz gerekiyor. Çok sevdiğim Trabzonspor'a bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*