Penaltı değil, ofsayt

Penaltı değil, ofsayt.15322
  • Giriş : 21.03.2009 / 10:00:00
  • Güncelleme : 21.03.2009 / 11:52:24

Fenerbahçe"nin, Güiza ile attığı golün ofsayt gerekçesiyle iptal edilmesi gerekiyordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Uğur Boral"ın pas attığı anda İspanyol oyuncu, rakip kale çizgisine toptan ve rakip oyunculardan daha yakındı. Yardımcı hakem Adil Sinem tespit edemedi. Golden sonra iki takım için de verdiği faullerde tutarlı değildi.

Otoritesini kurmakta zorlandı. Oyuncular, her karara itiraz ettiler. İlk yarıda ceza alanı önünde Uğur Boral"ın, Mustafa Sarp"a yaptığı kontrolsüz hareketi sonrası sarı kartını da kullanmalıydı. Emre"ye yapılan faullere gerekli önlemi alamayınca, sinirlenen yıldız oyuncu sarı kart gördü. Veli"nin, Gökhan Gönül"e karşıdan kayarak rakibinin sağlığını tehlikeye sokan müdahalenin sonrası gösterdiği kartın rengi sarı değil, kırmızı olmalıydı. Hava topu mücadelesi sonrası Lugano"ya gösterdiği sarı gereksizdi.

Volkan Demirel"in, Sercan"ın üstünden topu yumrukladığı pozisyondaki kontrolsüz hareketi tartışmalıydı. Rakibine yaptığı harekette penaltı kararı verilebilirdi. Vederson-Sercan mücadelesinde verdiği penaltı kararı yanlıştı.

Vederson"un ayağı yerdeydi. Sercan rakibine takarak düştü. Hakemi aldatmadan sarı kart göstermeliydi. Halis Özkahya, tedirginliği, pozisyonlara uzaklığı, oyunun sertleşmesine gerekli önlemi alamaması, kartlarını yerinde ve zamanında kullanamaması ile skoru etkileyen hataları sonucunda başarısızdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*