Penaltıda hakemi vurdular

Penaltıda hakemi vurdular.10489
  • Giriş : 18.01.2008 / 14:33:00

Karaman'da liseler arası futbol müsabakalarında bir maçta hakemin kararlarına sinirlenen futbolcular, protestolarını, seri penaltı atışlarında topu kale yerine hakemin üzerine göndererek gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yunus Kent Stadı'nda Bifa Lisesi ile Anadolu Öğretmen Lisesi arasında yapılan maçın normal süresi 1-1 berabere sonuçlanırken, tur atlamak için rakibini 2 farklı yenmek zorunda olan, geçen yılın finalist takımı Anadolu Öğretmen Lisesi'nin oyuncuları, normal sürenin sonunda bitiş düdüğü çaldıktan sonra hakeme itiraz etti.
Hakem de kendisine küfür ettikleri gerekçesiyle 3 futbolcuya kırmızı kart gösterdi. Daha sonra prosedür gereği penaltı atışlarına geçildi.

KALECİ SABİT KALDI
Bifa Lisesi öğrencileri penaltıları normal şekilde kullanırken, Anadolu Öğretmen Lisesi kalecisi penaltı atışlarında hareketsiz kalarak tüm vuruşların gol olmasına izin verdi.
Penaltı atışları için topun başına gelen Anadolu Öğretmen Lisesi takımı oyuncuları ise hakemi protesto etmek için tepkilerini topu kale yerine, maçın orta hakemi Rahim Asilhan'ın üzerine göndererek gösterdiler.
Hakem Rahim Asilhan, üzerine gelen topların kendisine çarpmasını, eğilerek engellerken, akıllarda Bifa Lisesi'nin tur atlaması değil sahalarda pek karşılaşılmayan bu ilginç protesto kaldı.

''3-0'DAN SONRA PENALTI ATTIRILMAZ''
Maçtan sonra hakem gazetecilere açıklama yapmazken, maçı izleyen Karaman Futbol Hakemleri Derneği Başkanı Mehmet Aslan, böyle bir protestonun bir müsabaka için utanç verici olduğunu söyledi.
Bazı futbolcular ise sahayı terk ederken, ''Hakem maçı katletti, birçok kuralı bilmiyor. Bifa Lisesi 3 penaltıyı da gole çevirmiş, hakem dördüncü penaltıları kullandırttı. Uyarılmasa beşinci penaltıları da attıracaktı. Normalde bir takım penaltı atışlarında 3-0 öne geçtiğinde diğer penaltılar kullanılmaz. Bu bile hakemin ne kadar yetersiz olduğunun bir kanıtı'' diye tepki gösterdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious