'Pençe' operasyonunda 21 gözaltı

'Pençe' operasyonunda 21 gözaltı.10677
  • Giriş : 28.10.2008 / 18:32:00
  • Güncelleme : 28.10.2008 / 18:59:27

Sivas, Tokat ve Yozgat'ta eş zamanlı olarak yapılan Pençe adlı operasyonda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi. Operasyonda 21 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Yıldızeli Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Sivas Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan istihbarat çalışmaları sonucunda, kent merkezi, Yıldızeli ve köylerinde ikamet eden bazı kişilerin birlikte hareket ederek, çevre illerden silah ve mühimmat temin ettikleri tespit edildi.

Söz konusu kişilerin temin ettikleri bu malzemeleri Sivas ve başka illerde ikamet eden başka kişilere sattıkları, silah ticareti yapma konusunda Tokat ve Yozgat'ta bulunan bazı kişilerle de irtibatlı oldukları belirlendi.

Bunun üzerine suça karışan zanlıların yakalanması ve delillerin ortaya çıkarılması amacıyla sabah saatlerinde Sivas il merkezi, Yıldızeli ilçesi, Tokat ve Yozgat'ta eş zamanlı olarak operasyon düzenlendi.

''Pençe'' adı verilen operasyonda, aralarında bir siyasi partinin ilçe başkanının da bulunduğu 21 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Zanlıların üzerlerinde, ev, iş yeri ve araçlarında yapılan aramalarda ruhsatsız olduğu tespit edilen çeşitli çap ve markalarda 15 adet tabanca, 11 adet av tüfeği, 9 adet kuru sıkı tabanca, çok sayıda mermi ve fişek, 4 adet bıçak, çeşitli mühimmatlar ile sahtecilikte kullanılabileceği değerlendirilen 2 adet ehliyet fotokopisi ve 2 adet pasaport ele geçirildi.

Operasyon kapsamında 1 kişinin arandığı, soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*