Pendik Sahili'nde yakıt gemisi yandı

Pendik Sahili'nde yakıt gemisi yandı.5797
  • Giriş : 18.06.2007 / 09:44:00

Pendik'te sahilden yaklaşık 500 metre açıkta bir yakıt gemisi yandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Olay sırasında boş olduğu öğrenilen geminin söndürülmesi için yangın söndürme gemileri çağrıldı. "KARAKÖY1" isimli gemi, denizden yapılan müdahale ile söndürüldü. Gemide bulunan bir personel, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı. Büyük çapta maddi hasar meydana gelen olayda yaralanma ve can kaybı yaşanmadı.

Edinilen bilgiye göre olay saat 01.00 sıralarında meydana geldi. Pendik'te sahilden yaklaşık 500 metre açıkta bir geminin yandığını gören vatandaşlar itfaiyeye haber verdi. Bunun üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Geminin sahilden uzakta yanması nedeniyle itfaiye ekipleri yangına karadan müdahale edemeyince, söndürme gemilerine haber verildi.

Söndürme gemisi gelene kadar gemide bulunan bir personel sahil güvenlik botuna alınarak kurtarıldı. "KARAKÖY1" isimli geminin makine dairesinde başlayan yangın kısa sürede büyüyerek alevler yükselmeye başladı. Alevlerin yükseldiği gemiye yaklaşık bir saat sonra gelen söndürme gemileri denizden su püskürterek müdahale etti. Gemi, bir saatlik bir çalışma sonucu söndürüldü. Yakıt tankeri olduğu belirtilen geminin olay sırasında boş olduğu öğrenildi.

Pendik sahilinde tedbir olarak çok sayıda itfaiye ve ambulans bekletilirken, olayda yaralanma ve can kaybı yaşanmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious