Pepe: Bizim ayağımız yere basıyor

  • Giriş : 22.04.2007 / 00:00:00

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, ''Bizim ayağımız yere basıyor, uçarak gezmiyoruz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Pepe, Kırklareli'nin Vize ilçesinde düzenlen AK Parti Kırklareli İl Danışma Meclisi toplantısında, halka yapamayacakları hiçbir vaatte bulunmadıklarını belirtti.
Türk siyasi tarihinin, ''2002 öncesi ve 2002 sonrası'' diye ayrıldığında, AK Parti icraatlarının açıkça kendini gösterdiğini ifade eden Pepe, kimsenin geçmiş dönemlere dönmek istemediğini belirtti.
Millete hesap vermeyi kendilerine her zaman görev saydıklarını ifade eden Pepe, ''Bizim ayağımız yere basıyor, uçarak gezmiyoruz. Hep halkın içindeyiz. Bizim kimseden kaçarımız, göçerimiz yok. Biz milletimize hesap vermekten yüksünmeyiz. Buraya hesap vermeye geldik. Burada 4,5 yılda yaptıklarımızı anlatsam inanın zaman yetmez. Şu an sadece sağlık alanında yaptıklarımızı anlatsak sabah olur'' dedi.

''ADIN MÜLAYİM, SERT OLSAN NE YAZAR''
İktidara gelmek gibi bir kaygıları olmadığını söyleyen Pepe, kaygısı olanların AK Parti dışındaki partiler olduğunu savundu.
Pepe, AK Parti iktidarının alternatifi olabilecek bir partinin bulunmadığını ileri sürerek, ''Bizim dışımızdakiler barajı geçebilir miyiz telaşını yaşayıp, onun hesabını yapıyorlar. Barajı geçseniz ne olur. Adın (Mülayim, sert olsan ne yazar demezler mi?) adama'' diye konuştu.
AK Parti iktidarı olarak, iktidarda oldukları sürede bir çok çözülmeyen sorunları çözdüklerini bildiren Pepe, şunları kaydetti:
''Kısa bir süre içinde Türkiye'yi nereden nereye getirdiğimizi halkımız biliyor. 8 bin kilometre duble yol yaptık, 110 bin derslik açtık, ihracatı 36 milyar dolardan 90 milyar dolara çıkarttık, milli geliri 2 bin 500 dolardan, 5 bin 500 dolara yükselttik. Biz üretmeyi ve alın terini ön plana çıkarttık.'' AK Parti'nin Türk siyasetine reformcu bir anlayış kazandırdığını vurgulayan Pepe, ''AK Parti'nin reformcu siyaset anlayışını herkes biliyor, herkes görüyor. Açın gazetelere bakın, ama haklının hakkını veren gazetelere, onlarda bu reformcu siyasetin yeniden iktidara geleceğini söylüyorlar'' dedi.
Bakan Pepe, orman köylüleriyle basına kapalı bir toplantı yaptı.

İĞNEADA TEMASLARI
Çevre ve Orman Bakanı Pepe, Kırklareli'nin Demirköy ilçesine bağlı İğneada beldesinde de incelemelerde bulundu.
Pepe, İğneada Belediye Çay Bahçesi'nde vatandaşlarla yaptığı toplantıda, sorunları yerinde tespit etmek için bölgeye geldiğini söyledi.
Bir gazetecinin Istranca derelerinden İstanbul'a su verilmesiyle ilgili bir soru üzerine Bakan Pepe, ''İstanbul'un su sorunu Melen Barajı'ndan çözülüyor. 2030-2040 yılına kadar İstanbul'un su sorunu olmayacak'' diye yanıtladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious