Pepe: Seçim, Türkiye'nin derdine çaredir

  • Giriş : 05.05.2007 / 00:00:00

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, “22 Temmuzdaki seçim, Türkiye’nin derdine, sıkıntısına çaredir. Çünkü çare millete gitmektedir” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bakan Pepe, bakanlığının “Her Köye Bir Orman” projesini başlatmak için geldiği Kocaeli’de, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Pepe, seçim sürecine ilişkin bir soruya, parlamentonun seçim kararı aldığını, 22 Temmuzda genel seçimin yapılacağını belirtti.

Seçimin, Türk milletine, Türk demokrasisine hayırlı olmasını dileyen Pepe, şöyle konuştu:“22 Temmuzdaki seçim Türkiye’nin derdine, sıkıntısına çaredir. Çünkü çare millete gitmektedir. Milletin tercihini, kararını hep birlikte göreceğiz. Millet ne derse, herkes milletin dediğine, kararına saygı duyacak, bu, demokrasinin gereğidir. Elbette ki 22 Temmuz Türk siyaseti için de çok önemli bir tarih olacak. Bu seçimin ülkemiz demokrasisinin daha da güçlenmesine vesile olacağına inanıyorum.”

“Türkiye’nin dört bir yanında seçim çalışmaları başladı” diyen Bakan Pepe, Kocaeli’nde de AK Parti olarak 2002 yılı seçimlerinden daha iyi bir sonuç alacaklarını, buna inandıklarını ve bunun için çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürdüklerini dile getirdi.

Bakan Pepe, cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili soruyu ise “Yarın her şeyi göreceğiz. 367 sağlanırsa ne ala, sağlanamazsa zaten 22 Temmuza doğru son sürat yolumuza devam ediyoruz” diye yanıtladı.

Seçim takviminin değişip değişmeyeceğinin sorulması üzerine Bakan Pepe, “Bir seneden daha fazla bir zamandır ’Hadi seçime, hemen seçime, şimdi seçim, sabah seçim, en erken seçim’ diyenler, şimdi tornistan yapmanın, viraj almanın peşindeler. Ama milletimizin gözünden bir şey kaçmaz” dedi.

Bakan Pepe, sağda ve solda birleşme girişimlerinin anımsatılması üzerine ise “Kim, kiminle hangi ittifakı, hangi birleşmeyi yaparsa yapsın. Bu bizi ilgilendirmez. Biz milletle birlik olmanın zamanı olduğuna inanıyoruz. Kim, kiminle ittifak ederse etsin, bizim ittifakımız millettir. Biz insanımızla, milletimizle ittifak ediyoruz. Türkiye’nin 7 bölgesinde 70 milyonla ittifak yapıyoruz” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious