Pepe: Türkiye, 5 yılda ortalama yüzde 7.5 kalkındı

  • Giriş : 27.05.2007 / 15:32:00
  • Güncelleme : 27.05.2007 / 15:40:32

Pepe, 92 mağazanın yapılacağı Mobilyacılar Çarşısı temel atma törenine katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bakan Pepe Türkiye'nin genç ve dinamik nüfusuyla dünyada hızla kalkınan ülkelerden birisi olduğunu ve 5 yıl içerisinde ortalama yüzde 7.5 kalkındığını söyledi.

S.S. Dayanıklı Tüketim Malları ve Mobilyacılar Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi'nin (MOBESKO) Köseköy Beldesi'ndeki temel atma törenine Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Kocaeli Valisi Gökhan Sözer, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe başkanları, mobilya sektörü çalışanları ve vatandaşlar katıldı. İçerisinde 92 büyük mağazanın bulunacagı Mobilyacılar Çarşısı yaklaşık 80 milyon YTL'ye mal olacak. İçerisinde mağazalar, toplantı salonları, banka, restorant, kafe, ofis, sinema, marketler ve çocuk oyun alanları bulunacak.

Türkiye'nin hızla kalkınma hızına girdiğini söyleyen Bakan Osman Pepe, Türkiye genç ve dinamik nüfusu ile dünyada hızla kalkınan ülkelerden birisidir. Son 5 yıl içersinde Türkiye ortalama yüzde 7.5 kalkındı. Bu Türkiye Cumhuriyeti tarihinde 5 yıl üst üste 7.5 kalkınma hızı olmamıştır. Türkiye 5 yıl üst üste hiç kalkınmamıştır. Türkiye bu kalkınma hızını geliştirirken siyasi istikrarın, ekonomik istikrara kazandırmış olduğu büyük bir moral motivasyonudur.”
Türkiye'de özel sektörün yatırımlarını sürdürdüğünü söyleyen Bakan Osman Pepe, geçen yıl özel sektörün Türkiye'de 68 milyar dolarlık yatırım yaptığını anlatırken, şunları söyledi:

“Bu yatırımı yapan özel sektör geleceğe olan güven ve cesaretini bu düzeyde güçlü görmese 68 milyar dolarını bir meçhule yatırmaz. Biz 4.5 yıla bazı sektörlerde 20 yılı, bazı sektörlerde 40 yılı sığdırdık. AKP'nin 4.5 yıl içersinde ortaya koymuş olduğu performansa bakarsak Türkiye'nin onlarca şehri 4 yıl içersinde 40 yıllık gelişmeyi kaydetmiştir. Bugün onlarca fabrikanın temeli, açılışı birarada yapılıyor.Türkiye birlik ve beraberliğini içersinde bulunduğu huzuru, kardeşliği ahengi sürdürmesi halinde 2012 yıllarda Türkiye gelişmişlik düzeyini yakalamış bir ülke olacaktır.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious