Pepe: Yamalı bohça iktidarı gitti, AKP iktidarı geldi

Pepe: Yamalı bohça iktidarı gitti, AKP iktidarı geldi.8350
  • Giriş : 16.06.2007 / 20:14:00

Bakan Pepe, "Yamalı bohça iktidarı gitti, AKP iktidarı geldi" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe ''Yamalı bohça iktidarı gitti, tek başına işini bilen, millete hizmet aşkıyla dopdolu AK Parti iktidarı geldi, ak, tertemiz bir sayfa açıldı'' dedi.
Bakan Pepe, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nde kullanılamaz hale gelen Derince Devlet Hastanesinde onarımı tamamlanan poliklinik binasının açılış töreninde yaptığı konuşmada, pahalılık nedeniyle ilaç alamama, hastanelerde rehin kalma olaylarının sona erdiğini söyledi.
Bazı AK Parti muhaliflerinin seçim nedeniyle köylerde, kasabalarda, çarşıda, pazarda ''4,5 senede ne yaptınız kardeşim, ne yaptılar bunlar'' dediklerinden emin olduğunu dile getiren Pepe, ''Onlara yollardan, toplu konutlardan, milli eğitimden, altyapıdan, üst yapıdan, ulaşımdan, turizmden, ticaretten, enflasyondan, rakamlardan bahsetmenize gerek yok, sağlıkla ilgili eski ile yeniyi kıyaslayın yeter'' diye konuştu.
Bakan Pepe, 5 sene önce eczane önlerinde ''ilacımı alamıyorum'' diyen insanların görüldüğünü belirterek şunları söyledi:
''Hastanelerde rehin kalan insanlar görüyor muydunuz? Şimdi böyle bir şey var mı? Ne fark etti? Sadece tek şey fark etti. Yamalı bohça iktidarı gitti, tek başına, işini bilen, millete hizmet aşkıyla dopdolu AK Parti iktidarı geldi, ak, tertemiz bir sayfa açıldı. Siz hiç Türkiye'de fiyatların düştüğünü, eşyaların, ilaçların ucuzladığını duymuş muydunuz? Hayır. İthal ilaçta yüzde 80 oranlarına kadar indirim oldu mu? Oldu. Sağlık hizmetlerinde ve ilaçlardaki KDV yüzde 8'e düştü mü? Düştü. Kim yaptı bunları? Biz sırtımızı millete dayıyoruz, gücümüzü milletten alıyoruz. Biz başka yerlerden, bir takım yanlış hesaplardan kendimize medet ummuyoruz.''

''HER İŞİN BAŞI SAĞLIK''
Kocaeli Valisi Gökhan Sözer ise her işin başının sağlık olduğunu ifade ederek, sağlığa yapılan hizmetin doğrudan insanlara yapıldığını söyledi.
Kocaeli'nin sağlık alanında son yıllarda görülmemiş bir hamle yaptığını kaydeden Sözer, ilde yalnızca son 4 yıl içinde 200 milyon YTL ile bugüne kadar yapılan tüm sağlık yatırımlarının 2,5 katı yatırım yapıldığını ve Türkiye'nin en çok yatırım alan ili olduğunu dile getirdi.
Konuşmaların ardından, onarımı tamamlanan poliklinik binasının açılışı yapıldı. Hastanenin diğer birimlerinin ise temmuz ayında hizmete açılacağı belirtildi.
Hastanede tek kişilik 65 oda, çift kişilik 114 oda, toplam 379 yatak, 58 poliklinik, 12 ameliyathane, 2 doğumhane bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious